Lymfodrenáž manuální

Lymfodrenáž manuální (lymfatická masáž) je dokonale propracovaná metoda na posílení a pročištění lymfatického systému, která se nedá svými účinky ani možnostmi srovnat s přístrojovou lymfodrenáží. Při manuální lymfodrenáži ruce terapeuta vytváří na povrchu klientova těla „lymfatickou pumpu“ jemnými kruhovitými a přesně směrovanými pohyby pro povzbuzení toku lymfy (mízy) a rozmasírovaní a vyprázdnění lymfatických uzlin. Manuální lymfodrenáž je pro klienta velmi příjemná a relaxační. Jde o naprosto přesný systém hmatů a vyžaduje dokonalou znalost mízního systému a směr toku mízy (lymfy), jinak se může více poškodit než vylepšit. Efekt lymfodrenáže je detoxikační, kosmetický, relaxační i zdravotní.

Podpoří se tak odbourávání odpadních látek, odvod splodin metabolizmu z těla, zvýší se imunita, mizí lymfatické otoky a celulitida, zmenšuje se objem těch částí těla, kde byl tok lymfy narušen (bývají to stehna, hýždě, břicho, lýtka, vrchní část paží apod.), zlepšuje se vzhled pokožky. Lýtka jsou odlehčená, bříško a stehna se zmenšují a zjemňují, celulitická místa se vyrovnávají. Masáží dochází k uvolnění, zmírní se psychické napětí a stres. Při lymfodrenáži obličeje se zlepšuje vzhled i barva i napětí pleti. Zpravidla se „lymfuje“ celé tělo, ale je možné i cílené zaměření na konkrétní problematické partie. Vždy je však hlavním a úvodním bodem programu krk a dekolt, kde je hlavní odvod lymfy, a ten musí být vždy ošetřen v úvodu procedury, ať se pak terapeut věnuje kterékoli oblasti těla. Délka jednoho ošetření bývá 60 až 90 minut.

Lymfatický (mízní) systém

Lymfatický (mízní) systém je důležitou součástí imunitního systému. Je důležitý při tvorbě protilátek, zneškodňování bakterií, virů a toxinů, které se dostávají do těla potravou, vzduchem, pokožkou, vznikají jako odpady metabolismu a jsou vyloučeny pomocí mízních (lymfatických) cév a uzlin. Lymfatický systém přetěžujeme nejen nevhodnou skladbou potravy a nedostatečným příjmem vody, ale také stresem a zvýšenou fyzickou aktivitou nebo naopak dlouhodobým stáním či sezením. Otoky, únava, bolesti hlavy a vyčerpanost jsou projevy zvětšeného zatížení našeho mízního systému, který potřebuje naši zvýšenou pozornost. Projevem dlouhodobého zatěžování mízního systému je také celulitida.

Aby lymfatický systém fungoval správně, je potřeba pravidelně, přiměřeně sportovat bez přílišného zatěžování, hodně pít čistou vodu nebo čistící bylinné čaje, jíst zdravou potravu s nízkým obsahem cukru, soli, konzervantů, těžkých mléčných produktů a bílé mouky. Naprosto nevhodné je stravování typu fast food. Pokud navíc pravidelně navštěvujete manuální lymfodrenáže, Váš imunitní systém i Vaše pokožka Vám bude vděčná a Vy se budete těšit ze svého zdraví a krásy.

Kdy je užitečné provádět manuální lymfodrenáž

  • Pro detoxikaci organismu – odvod odpadů metabolizmu
  • Pro posilnění celkové imunity a zlepšení hojení ran
  • Pro zlepšení stavu pokožky či pleti
  • Při celulitidě a také když chcete zhubnout
  • Proti migrénám
  • Pro relaxaci a uvolnění
  • Ženy nad 35 let jako prevence otoků

Kdy se nesmí provádět lymfodrenáž

  • při bakteriálním či virovém onemocnění
  • při akutním zánětlivém onemocnění žilním i kožním
  • při nejasných břišních obtížích
  • při otocích způsobených onemocněním ledvin a jater
  • při rakovině a leukémii
  • v období těhotenství a kojení
  • ve dnech silné menstruace
  • při trombóze a jiných podobných cévních potížích
  • spodní končetiny se nemí dělat při křečových žilách

Manuální versus přístrojová lymfodrenáž

Při manuální lymfodrenáži se může terapeut zaměřit na určité části těla, upravit tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Pokud Vám tuto službu obsluha přístoje neposkytne, je lépe přístojovou lymfodrenáž oželet, mohla by Vám ublížit.

Frekvence návštěv a délka ošetření

Základní kůra obsahuje několik návštěv podle typu a rozsahu potíží a podle toho, co klientka očekává. Začíná se zpravidla 3 návštěvami v průběhu 1 až 2 týdnů po 60ti až 90ti minutách (délka ošetření závisí na stavu lymfatického systému a na objemu těla). Někomu stačí tyto 3 návštěvy. Pokud ne, tak pokračujeme v souladu s přáním klientky. Počet návštěv záleží také na druhu řešeného problému a na tom, jak lymfatický systém na lymfodrenáž reaguje, což bývá individuální. Další návštěvy probíhají buď v nárazových kůrách nebo v pravidelných návštěvách 1x týdně, 1x měsíčně, anebo podle dohody – záleží na potřebách klientky. Ideální je cca 6 až 10 sezení po 1 až 2 týdnech, ale není to podmínka. Metoda by měla být aplikována pravidelně, aby bylo dosaženo trvalých účinků. Organizmus různých žen reaguje na lymfatickou masáž různě. Zatímco jedna žena bude už po jedné lymfodrenáži z výsledku nadšená, jiná musí přijít desetkrát, aby zaznamenala výraznější efekt. Bohužel se to nedá určit předem, ale po prvních 3 sezeních už se to dá dobře odhadnout.

Délka ošetření je závislá na velikosti lymfované plochy kůže, takže drobná klientka bude trvat kratší dobu než prostorově výrazná a vysoká osoba 🙂 Délka ošetření rovněž souvisí s tím, v jakém stavu je lymfatický systém a jak funguje (teče) lymfa. Takže délka ošetření celého těla se pohybuje zhruba od 1 do 2 hodin. Například lymfa hlavy a dekoltu trvá sotva 20 minut, ale lymfa spodních končetin a hýždí může trvat hodinu. Je to dosti individuální. První návštěva bývá obvykle delší než každá další.

Item added to cart.
0 items -