Důležité informace

DŮLEŽITÉ INFORMACE pro zájemce o moje služby !!! 

Následující stránku si prosím pozorně přečtěte, aby nedocházelo ke zbytečné komunikaci a nedorozuměním:

KDYŽ MI PÍŠETE, VŽDY UVEĎTE SVÉ TELEFONNÍ ČÍSLO A CELÉ JMÉNO – i PŘÍJMENÍ.

Zájemci o OSOBNÍ SEZENÍ / SLUŽBU či TEL.KONZULTACI, přečtěte si VŠE na této stránce (kromě modrých rámečků – ty jsou pro kurzisty).

MODRÉ RÁMEČKY jsou určené pro zájemce o KURZ. Úplně dole na této stránce je TAKÉ extra článek „Informace pro zájemce o KURZY“.

ČERNÉ RÁMEČKY jsou informace pro ty, kteří máte problémy s duchy, přisedlíky či jinými bytostmi z nízkého astrálu.

——————————

Na uvedené adrese v Praze, kde přijímám klienty a kde probíhají i moje kurzy, NEBYDLÍM, jak se mnozí mylně domnívají. Od roku 2016 nežiju v Praze, jezdím do Prahy autem JEN kvůli svým klientům – hodinu tam a hodinu zpět. Proto (a nejen proto) prosím o včasné omlouvání z plánovaných sezení.

Termín sezení si domlouvám s klienty pouze TELEFONICKY na 602 748 729: po-pá 8:00-9:00 a 20:00-21:00, jindy mám vypnuté zvonění a volám zpátky. Jiné dotazy či konzultace přijímám i emailem. Sms mi nepište, leda byste si přáli, abych vám zavolala já, anebo se chtěli omluvit ze sezení. O víkendu mi nevolejte, vedu kurzy od rána do večera.

Když přijdete do Prahy ke mně na sezení o chvíli dříve než jste objednaní, můžete zavolat, ale pokud mám ještě klienta, nezvednu vám telefon (mám vypnuté zvonění) a nepoběžím vám hned dolů otevřít. Takže prosím o trpělivost a posečkání a opětovné zazvonění.

Zrušení schůzky přijímám POUZE TELEFONICKY nebo SMS (tzn: NE-emailem, NE-WhatsApp, NE-Facebook/Messenger !!!

SLUŽBY „NA DÁLKU“ SE PLATÍ PŘEDEM – POTÉ CO SE TELEFONICKY DOHODNEME.

Objednáte-li se na OSOBNÍ sezení a pak ho musíte zrušit, učiňte tak co nejdříve, NEJPOZDĚJI 2 dny předem. Zrušíte-li schůzku později, zašlete prosím STORNO POPLATEK na účet 1084547103/0800, a to ve výši DOSPĚLÝ 1000 Kč, dítě 800 Kč (do poznámky napište své jméno). Tuto informaci berte prosím vážně. Do provozovny jedu z domova cca 40 km a nejednou se mi stalo, že jsem vážila cestu tam a zpět kvůli 1 klientovi ze 4 plánovaných, kterého jsem mohla vzít jindy. A tyto případy se čím dál víc množí. Druhá věc je, že řada klientů čeká na svůj termín měsíc nebo i déle a tito lidé by váš termín brali všema deseti, kdyby se o něm dozvěděli včas. Vyhradím si na vás čas a v tu dobu nemohu dělat nic jiného. Tedy je k naštvání i to, když přijde klient v 10 h., další dva nebo tři se odhlásí na poslední chvíli nebo vůbec a poslední přijde v 17 h. A já mezi tím hromadu hodin sedím a čekám a platím nelevný nájem prostor. Kdo storno poplatek nepošle, toho už v budoucnu vždy odmítnu. Naštěstí většina klientů je slušných a nemají s tím problém. Děkuji všem za pochopení 🙂

Chcete-li konzultaci delší než 5 min., a to i písemně, je placená (volají mi mraky lidí). V rámci jiné terapie je do 15 min. zdarma (KST apod.).

PŘI OBJEDNÁVÁNÍ preferuji TELEFONÁT, a to v čase, který uvádím v sekci Kontakt, tedy ve všední dny v časech 8-9 a 20-21.

Po smskách nekomunikuji – pokud se tak předem nedomluvíme, avšak odhlásit ze sezení se můžete (včas) formou sms. Odpovídám „OK“, ať máme oba jistotu, že jste mi psali na správné telefonní číslo a že jste sms skutečně odeslali a já ji přečetla. Když neodpovím, sms jsem nedostala.

Pokud mi chcete napsat email, poradit se a povykládat o svých problémech, pište prosím sice stručně, ale tak, abych pochopila oč jde, tedy ne zase příliš stručně (viz někdo napíše román, v němž se ztrácím a druhý napíše 1 větu, z níž nepoznám vůbec nic). V emailu VŽDY napište vaše CELÉ jméno i příjmení, věk a TELEFONNÍ KONTAKT na vás, abych vám mohla eventuálně zavolat (téměř pokaždé si o tel.číslo dodatečně žádám a tím se celá věc zbytečně protahuje, tak na to nezapomeňte.) Jestli chcete nějaké energetické poléčení na dálku, potřebuji Vaše FOTO, kde je vidět do očí (neupravené, nevylepšované, ideálně aktuální). (Některé ženy mi posílají fotky, kde vypadají jako voskové figuríny zmalované pod obraz, tak to je k ničemu.)

Maily čtu denně a většinou na ně také hned reaguji. Pokud byste na moji odpověď čekali déle než 2 dny, podívejte se do SPAMU a do HROMADNÉ POŠTY. Pokud mi vaše odpověď přijde třeba až za týden nebo později, už na to nebudu většinou reagovat.

PIŠTE ČI VOLEJTE MI POUZE TEHDY, KDYŽ MÁTE VÁŽNÝ ZÁJEM O NĚJAKOU MOJI SLUŽBU, KTEROU ZDE NABÍZÍM, EVENTUÁLNĚ SERIÓZNÍ DOTAZ. SPOUSTA LIDÍ MI PÍŠE JEN TAK, ŽE SI CHTĚJÍ POVÍDAT NEBO SE VYPOVÍDAT ZE SVÝCH PROBLÉMŮ. NEBO SE MNOU DOKONCE CHTĚJÍ JÍT JEN TAK NA KAFE. NA TO OPRAVDU NEMÁM ČAS. Také mi prosím nedávejte nevyžádané rady.

S výběrem vhodné metody pro vás, Vám ráda poradím. Věnuji se především kraniosakrální terapii, ale umím i jiné věci – viz Úvodní strana webu uprostřed, anebo Ceník = tzn.: pracovat s Energií, kineziologii One Brain, Bachovy esence, Lymfodrenáž, Astrologii.

Přisedlíky ani astrálními parazity se od jisté doby už nezabývám, ale mohu vám doporučit zajímavé stránky pana Miroslava Zelenky, kde jsou jednak meditace na odvedení přisedlíků (a spousta jiných zajímavých věcí) a také ho můžete požádat o očistu od přisedlíků. Dříve než pana Zelenku zkontaktujete, zkuste ještě tento fígl, který často pomáhá: V duchu řekněte svým andělům: „Moji milí andělé, kteří umíte odvádět duchy a jiné nežádoucí astrální entity, očištěte prosím moji auru od všech těchto bytostí a postarejte se o ně. Děkuji vám.“ Efekt možná nepocítíte hned, ale většinou do druhého dne se to projeví. Druhý fígl, který se mi osvědčil na odstranění přisedlíků z aury, je parabolická zrcadlová kostka, kterou si postavíte kolem sebe – je vyobrazena i s popisem v ČLÁNKU Astrální svět .

Na vyčištění prostor od duchů (což už taky nedělám) je zase nejznámější „krotitel duchů“ pan Jaroslav Drábek.

Následující informace jsou určené zájemcům o KURZ:

Když se přihlásíte do kurzu, kontrolujte si pak prosím průběžně v poště SPAM. Často se stává, že potřebuji něco ohledně kurzu vykomunikovat a když mi klient nezvedá telefon, píšu email, který často spadne do SPAMU. Takže se např. Někdo přihlásí na kurz a zapomene uhradit kurzovné. A když se pak kurz zaplní, připomínám platbu, aby mu neuteklo místo. Když mi nezvedne telefon ani neodpoví na mail, uvolním jeho místo novému zájemci. A pak se diví, že mu místo uteklo, zatímco nereagoval na můj mail, který nečetl, neboť mu spadl do SPAMU.

DÁLE: Chcete-li se přihlásit na nějaký kurz v sekci KURZY a je u něj napsáno, že je OBSAZEN, máte sice možnost přihlásit se na něj jako náhradník. Ovšem často se stává, že eviduji na daný termín třeba už 5 náhradníků a je prakticky nulová šance, že se tam dostanete a taky se může stát, že se tam neuvolní místo ani pro jednoho náhradníka. A proto, pokud máte o daný kurz skutečně zájem a nevadí vám absolvovat ho v pozdějším termínu, napište mi určitě do poznámky na přihlášce, o který následuijící termín máte zájem pro případ, že se pro vás neuvolní místo. Pak je potřeba uhradit zálohu, abyste si pojistili oboustranně závazně alespoň místo v některém z následujících termínů, kde ještě jsou volná místa. V tom případě si vás zapíšu na oba termíny – na jeden jako náhradníka a na druhý závazně pro případ, že se předtím neuvolní místo (je potřeba uhradit zálohu). Když se pak uvolní místo v kurzu, kde jste jako náhradník, dám vám okamžitě vědět a když budete s účastí souhlasit, vyškrtnu si vás ze všech následujících termínů, které jste měl(a) zapsané „pro jistotu“. V takovém případě nemusíte posílat na každý kurz extra přihlášku (ani víc záloh), stačí jen 1 přihláška (a 1 záloha) s poznámkou o který další termín máte zájem. Počítejte s tím, že ačkoli je někde třeba ještě 5 volných míst, mohou se zaplnit během pár dní. Zálohu nevracím, ale pokud například onemocníte a nebudete se moci kurzu zúčastnit a omluvíte se, převedu vám zálohu na další termín, takže vám nepropadne ani koruna.

Počítejte s tím, že většina lidí, kteří se odhlašují z kurzů, činí tak často pár dní před kurzem, většinou kvůli nemoci, takže jako náhradník se to dozvíte až na poslední chvíli, klidně až den předem. Málokdy se stává, že se někdo odhlásí z kurzu měsíc či ještě dřív před termínem kurzu.

Nedávno se mi stalo, že jedna paní poslala přihlášku do kurzu, kde byla ještě volná místa. Ale neuhradila zálohu. Když hrozilo že se kurz zaplní a ona se tam nevevjde, urgovala jsem její platbu mailem. Paní na mail nereagovala, a tak jsem její místo přepustila zájemci, který uhradil zálohu hned. Následně se ve velice krátké době zaplnil dokonce i další termín. Asi za měsíc mi tato paní napsala, že právě uhradila zálohu. Jenže tuto její zálohu jsem již nemohla použít ani na původní kurz, kam se přihlásila, a dokonce ani na další termín, protože i ten byl už obsazen, takže paní musela čekat dalších 8 měsíců na ještě pozdější termín, protože otálela se zálohou a nekomunikovala se mnou včas.

Když se přihlásíte jen jako náhradník na jediný termín kurzu a budete si říkat: „Když se neuvolní místo, přihlásím se později na další termín“, tak se nedočkáte nikdy, protože mezi tím se zaplní i další termíny. A vy budete pak i na ty další termíny evidován(a) jen jako náhradník (klidně 5. náhradník v pořadí, takže bez šance). Mám zkušenost, že po vyhlášení nového termínu kurzu, se tento zaplní během několika týdnů (a poslední dobou dokonce i během několika dní), protože kapacita je jen 10 osob. Takže neváhejte a zapište se rovnou do obou kurzů – i do obsazeného i do pozdějšího zatím volného. Zálohu hradíte v každém případě jen jednu. (Tady neplatí „kolik přihlášek, tolik záloh“ když se jedná o stejný typ kurzu a jde vám jen o sichr.) Proč vám to tady všechno píšu? Šetřím si tím práci a čas strávený takovouto komunikací s každým klientem zvlášť a taky předcházím různým nedorozuměním. Jo a pokud chcete ručně vystavit daňový doklad na provedenou platbu, napište mi to prosím taky do poznámky nebo do mailu. Faktury se bohužel na mém webu negenerují automaticky a spousta lidí je ani nechce. Na vaši žádost vám ji ráda vystavím a zašlu. Děkuji.

S čím se na mě můžete obrátit 🙂

Nabízím: Kraniosakrální terapii, energetické ošetření (i na dálku), emocionální odbloky, lymfodrenáž, kineziologii One Brain, poradenství na život.křižovatkách, Bachovy esence, Astroporadenství, kresbu aury

Můžete se podívat i do Referencí, které jsou tříděny podle potíží, s nimiž jsem klientům pomohla.

Nejvíc zkušeností (15 let praxe) s dobrým či výborným výsledkem mám s:

 1. Trpíte-li bolestmi zad (včetně výhřezu meziobratlových plotének) – vysoká úspěšnost.
 2. Trpíte-li bolestmi kloubů či nejrůznějšími bolestmi v těle, které lékaři neidentifikovali a nepomohli – vysoká úspěšnost.
 3. Trpíte-li bolestmi hlavy či přímo migrénami – s tím mám prozatím 100% úspěch.
 4. Máte-li nějaké nervové potíže včetně částečných ochrnutí, tiků, koktání, třes, apod. – vysoká úspěšnost.
 5. Časté záněty dutin, středního ucha, močových cest – velká úspěšnost
 6. Nepravidelná menstruace, bolestivá menstruace, hormonální poruchy – velká úspěšnost
 7. Těhotné ženy a také děti, které mají nejrůznější potíže (i výchovného charakteru či začlenění do kolektivu apod.). – velká úspěšnost
 8. Náměsíčnost, skřípání zubů, potíže s čelistním kloubem, nespavost, noční pomočování – velká úspěšnost
 9. Zamrzlé rameno apod. – velká úspěšnost
 10. Závratě, ztráta rovnováhy, dýchací potíže, astma, alergie
 11. Nepříjemné důsledky mrtvice (ošetření lze provést až minimálně 3 měsíce po akutní fázi).
 12. Trpíte-li nějakou nemocí typu např. Roztroušená skleróza apod., kterou lékaři nedokážou vyléčit.
 13. Chcete-li se zklidnit a vypnout a příjemně zrelaxovat s efektem samoozdravého procesu na těle i na duši.
 14. Mnozí lidé mi tvrdí, že po kraniosakrální terapii se jim změnil pohled na situaci a mají teď lepší život i vztahy než dříve.
 15. Chcete-li očistit a srovnat čakry a energie v auře – lze i na dálku.
 16. Odblokovat emocionální trauma z minulosti – jemným způsobem a trvale.
 17. Chcete-li se průběžně udržovat fit a plní energie a eliminovat stres a jeho důsledky.
 18. Mám dobré zkušenosti s některými infekčními onemocněními, ale v tom případě nechoďte osobně, pracuji „na dálku“.
 19. Pokud tápete na svojí cestě a hledáte směr nebo jste na životní křižovatce.
 20. Chcete zjistit, zda máte vrozené léčitelské schopnosti? Anebo je máte, ale jsou zablokované zážitkem z minulého života a chcete je odblokovat?
 21. Potřebujete probrat osobní a vztahové problémy?
 22. Chcete se zbavit celulitidy či otoků z důvodu špatného lymfatického systému?
 23. Přejete si kvalitně a příjemně zrelaxovat a zharmonizovat se, udržovat se preventivně fit?
 24. Jste zvědaví, co je to kraniosakrální terapie a rádi byste ji vyzkoušeli (je to vážně moc příjemný relax)?
 25. Chcete se detoxikovat a zlepšit si imunitu?
 26. Namíchat na míru Bachovy květové esence, které dokáží ovlivnit například strach a jiné nežádoucí pocity a tendence?
 27. Chcete „odzasvětit“ Reiki nebo zrušit kanál zasvěcení čehokoli jiného, do čeho jste někdy byli zasvěceni (lze i na dálku)?
 28. Máte zájem o horoskop a astroporadenství (lze i na dálku)?
 29. Chcete absolvovat některý z kurzů, který mám v nabídce, anebo si u mě vyžádat nějaký, který zrovna v nabídce nemám?

Důležitá poznámka:

Moje služby v žádném případě nenahrazují kvalitní lékařskou péči a v žádném případě nevysazujte léky bez porady s lékařem. Mým službám nepřekáží užívání léků! Moje služby se nevylučují se souběžnou lékařskou péčí! Jsem tady pro ty, kteří hledali pomoc u lékaře, ale ten jim třeba nedokázal pomoci a řekl jim, že jejich nemoc je neléčitelná, že se musí smířit s bolestmi nebo že jsou hypochondři. Také pro ty, kterým lékař doporučil operaci, která není akutní, a oni chtějí nejprve zkusit jiné neradikální řešení. Dále pro ty, kteří chtějí podpořit alopatickou léčbu a pro ty, kteří si chtějí užít příjemnou relaxaci a jemnou preventivní „masáž“ a udržovat se fit. Moje energetické působení a očista nemá žádné kontraindikace ani vedlejší účinky, kvantová terapie ani kineziologie také ne. Kraniosakrální terapie, když vynechám akutní stádia nemocí a akutní úrazy a nádory v hlavě (v takových případech se kraniosakrální terapie nesmí aplikovat), nemá žádné jiné kontraindiace. Lymfodrenáž jako jediná z mých služeb má více kontraindikací, které doporučuji si přečíst dříve než se na ni objednáte, a to v odkaze Lymfodrenáž manuální.

Jaké služby neposkytuji

 1. Neprovádím žádné lékařské úkony, nepředepisuji léky ani doplňky stravy (s výjimkou Bachových květových esencí).
 2. Neposkytuji následující služby kvůli kterým mi občas voláte: tantrická masáž, tao masáž, erotická masáž, šamanská masáž. Dále nevykládám karty, nezabývám se předpovídáním budoucnosti (s výjimkou budoucích tendencí v horoskopu, pokud o to klient požádá). Pozn. Nevěřím na pevně daný osud, ale na tvůrčí potenciál člověka a jeho svobodnou vůli, do níž osud (bůh) zasahuje jen málokdy. Nezabývám se numerologií, ale pouze astrologií, která je přesnější v případě, že znáte přesný čas svého narození.
 3. Nenabízím žádné čarování proti někomu jinému ani nepůsobím energií na ty, kteří mě o to sami nepožádali. Nepodávám nikomu žádné informace o žádném konkrétním klientovi ani o žádné třetí osobě, pokud mi s tím oni sami neudělili souhlas. Nepřijímám žádné zakázky, které by někomu mohly ublížit nebo jej ovlivnily bez jeho vědomí (například kouzla, která mají za úkol, aby se do vás někdo zamiloval). Takové zakázky, stejně jako temnou magii, bez diskuze odmítám.
 4. Od jisté doby jsem přestala nabízet službu odvádění duchů a jiných astrálních entit z lidí i z budov (ačkoli jsem to dříve dělala), a tak mi kvůli těmto službám prosím už nevolejte.
 5. NEUMÍM vyléčit žádné NÁDORY ani jiné nežádoucí čistě fyzické změny v těle, které jsou většího charakteru – meniskus, výrůstky na obratlích, srostlé obratle,…

Které klienty odmítám

1. Nepřijímám klienty bez základních hygienických návyků, slušného chování a pod vlivem alkoholu či drog. Také samozřejmě odmítám psychicky vyšinuté klienty.

2. Dále odmítám klienty, kteří se mnou nespolupracují a ty, kteří přicházejí jen proto, že je někdo poslal, aby měli klid, přičemž tomu stejně nevěří.

3. Také odmítám klienty, kteří chodí jen proto, aby si získali moji pozornost a mohli si dokola stěžovat na totéž, jelikož nikdo jiný je už nechce poslouchat. Jejich stav zůstává na mrtvém bodě i po x ošetřeních, protože nespolupracují, ale oni se stále domáhají dalších sezení, zatímco nikdy neposlouchají to, co jim říkám. Potřebují mě používat jen jako odpadkový koš a vrbu, ale o změnu nestojí, cítí se být obětí všeho a všech včetně osudu. Jsou to často hypochondři a energetičtí upíři.

!!!  Ale samozřejmě chápu, že někdo může obíhat dokola různé terapeuty a nikdo mu zatím nebyl schopen pomoci, takže chyba může být v některých případech i v tom, že dotyčný zatím neobjevil vhodného terapeuta. Pak vás samozřejmě přijmu a budu se snažit vám pomoci. Poznám, jestli jste nešťastný člověk v nouzi, nebo ten, kdo chce být nemocný a chce si jen postěžovat, politovat a zanadávat.


(Pozn.: Všechny potíže nemusejí být psychosomatické. A i ty psychosomatické se vždy nedají řešit jen pouhou změnou přístupu či psychickým odblokem. Často je také potřeba působit na ně energeticky nebo užívat léky. Potíže mohou být i karmického původu, anebo mohou být důsledkem prokletí. Neuznávám házení všeho do pytle „psychosomatika“ a ani zevšeobecňování duchovních příčin (např. když někoho bolí kolena, řekne se, že příčinou nepokora). U takových rčení bych vylítla z kůže. Někdo je pokorný doaleluja a stejně má kolena v pr….🙂 Každý člověk je individualita!!! A příčin je nepřeberně. Jeden hubne i když se cpe, jiný hubne po nějaké redukční dietě a další nehubne ani kdyby se rozkrájel. Pro jednoho je maso škodlivé, jiný ho potřebuje. Neměli bychom mít předsudky, které jsme si vyčetli z nějaké rádoby duchovní či léčitelské knihy, zatímco pořádně neznáme klienta ani pozadí situace.


4. Teď si některé z vás znepřátelím, ale nemůžu si pomoct:-) Odmítám klienty, kteří se nechtějí zbavit své závislosti na psychotropních látkách (drogy, ayahuasca, houbičky, kaktusy, apod.), kteří odmítají věřit, že jim to škodí a přesto mě žádají o pomoc, protože si myslí, že jádro jejich problému je jinde. Když jim řeknu, v jak hrozném stavu mají čakry a že tento stav čaker je přímo typický pro lidi, kteří užívají tyto látky, někteří se se mnou hádají, že to je proto, že se jim čakry transformují na vyšší úroveň! Takové nesmysly! To vše jsou návykové a zhoubné drogy i přesto, že se např. ayahuascové obřady tváří duchovně a blahodárně – to je iluze, lež a ty zážitky jsou pouhá imitace, byť by byly sebezajímavější a sebekrásnější. Ničí to čakry a energetický systém, rozkládá osobnost i tělo – přestože je vám při tom nádherně a lítáte v astrálu jako v nebi – věřte mi, mám nespočetné množství důkazů od klientů, kteří mi prošli rukama. Šamani, kteří to u nás šíří, nejsou čestní lidé (byť se tak tváří a jsou velice přesvědčiví), jde jim o byznys a získávají naivní důvěřivé duchovně hledající lidičky, ba co hůř, také lidičky, kteří se domnívají, že jim to pomůže nejen na jejich cestě, ale dokonce na jejich zdravotní problémy!!! Opak je pravdou!!! Šamani, kteří tyto látky používají ve své rodné vlasti pro své blízké, dělají takový obřad s dlouhodobě vybraným vhodným jedincem z jejich řad, o kterém se ví, že je rozený šaman a připravují jej na tuto chvíli od malička. Je u toho sám s pomocníky. A provádějí jej jednou, dvakrát, ne opakovaně!!! A po obřadu mu dokonale srovnají jeho energetický systém a čakry do původního stavu – což umí málokdo, jak jsem se o tom mockrát přesvědčila. A navíc to není jediný možný způsob zasvěcení šamana ani ten nejideálnější a už vůbec to není způsob jak si zvýšit duchovní úroveň, natož dojít osvícení!!! Je to iluze, napodobenina, demo verze!!! Není to skutečné jakkoli se to tak může tvářit. Neexistuje žádná duchovní zkratka k osvícení!!! Způsob, jakým se dělají tyto obřady u nás, může pomoci jedinci jen naprosto vzácně, já osobně jsem zatím nepotkala jediného člověka, kterému by to pomohlo (byť je o tom sám přesvědčen a snaží se přesvědčit i mě, ale já nejsem slepá), a který by z toho neměl úplně rozložené čakry. A to podotýkám i tehdy, když se obřadu zúčastnil třeba jen jednou nebo dvakrát!!! A to nemluvím ani o tom, že se z toho můžete zbláznit. To, že se z toho pozvracíte a máte průjem, to není nic proti tomu ostatnímu, co to s vámi udělá. Já bych to nevzala do huby ani za zlatý prase ne 🙂

Pokud mi klient slíbí, že se toho už ani nedotkne, je vítán a pomůžu mu.

Informace pro zájemce o KURZY

Jestliže váháte s přihláškou do kurzů i po přečtení níže uvedného textu a informací v sekci KURZY a i po prostudování REFERENCÍ ABSOLVENTŮ KURZŮ, máte možnost se se mnou i s metodou osobně seznámit předem, a to tak, že se ke mně objednáte na sezení, abyste viděli, jestli si „sedneme“ a jestli se vám daná metoda bude líbit a chtěli byste ji sami dělat.

Něco o tom, jak probíhají kurzy (hlavně kurzy KST) a co můžete očekávat:

 1. Kurzy probíhají v příjemném domáckém prostředí v maximálním počtu cca 10 účastníků, a tak je prostor pro individuální přístup, pro všechny vaše otázky a já mám o všech přehled. Pracuje se na masážních lehátkách ve dvojicích. Tím pádem se zvyšuje pravděpodobnost, že nikdo nebude mít po kurzu žádné nejasnosti. Konají se většinou v Praze 4 Braník, v domku se zahrádkou, s bezproblémovým zaparkování auta přímo v ulici, hned u zastávky busu 121, který jede ze stanice metra C Budějovická.
 2. Probíranou látku i anatomii vysvětluji srozumitelně i pro laiky, a to pouze v rozsahu nutném pro porozumění kraniosakrální práci a funkci kraniosakrálního systému, účastníky nezahlcuji přílišným množstvím informací, které pro praxi stejně nebudou potřebovat, ale hodně praktikujeme. Používáme i názorné pomůcky – rozložitelná lebka na jednotlivé kůstky, páteř, pánev, nervový systém, rozložitelný trup a hlava s vyjímatelnými orgány, takže si vše můžete „osahat“ a lépe porozumět výkladu.
 3. Naše výuka KST je z velké části zaměřena na způsob práce a principy Dr. Johna Upledgera – doporučuji pořídit si mimo jiné jeho knihu „Ty a tvůj skrytý lékař“, kde popisuje příběhy ze své praxe, abyste se trochu seznámili s jeho přístupem a jeho osobností. Výborná je také obrázková učebnice „Kraniosakrální terapie“, jejímž autorem je Gert Grood Landeweer, kde najdete cenné informace. Ode mě dostanete obsáhlá skritpa s barevnými obrázky – s těmi byste si pro začátek měli vystačit. Budeme se zabývat i biodynamickým přístupem. Můžete si pořídit také knihu Dech života (Michalel Kern). Není však nutné obstarávat si předem jakoukoli knihu, všechny knihy si můžete prohlédnou přímo na kurzu a teprve pak se rozhodnout pro některou z nich.
 4. Instruktážní video zdarma – naši absolventi KST mají k dispozici zdarma instruktážní video ošetření, dále zdarma telefonické a mailové konzultace a možnost kurz kdykoli zdarma zopakovat v roli mého asistenta.
 5. Certifikát obdržíte po každém kurzu/stupni. Jen po kurzu KST I+II je podmínkou jedna supervize – to je něco jako zkouška, kde vám opravím vaše chyby (které dělá mimochodem každý), abych si byla jista, že pouštím do praxe skutečného odborníka, který ty chyby pak dělat nebude:-) Nemusíte tedy absolvovat všechny kurzy a stupně a čekat na jediný závěrečný certifikát, ale můžete si otevřít praxi již po KST I +II a práce s energií a po absolvování zmíněné supervize (nebojte, nikdy jsem z ní nikoho nevyhodila).
 6. Kurzy jsou určeny pro každého, koho téma zajímá. Nemusíte být předem nijak zdravotnicky ani masážně vzdělaní, ačkoli to je drobná výhoda. Metody můžete používat a nabízet samostatně, anebo jako součást své profese – masér, fyzioterapeut, kosmetička, ale i psychoterapeut nebo jako službu osobního charakteru, anebo je můžete používat jen doma pro své blízké a přátele. Také můžete vytvořit na kurzu s někým dvojici a pak se scházet a dopřávat si vzájemné ošetření.
 7. Výuku vedu velice lidsky, obyčejně a názorně, aby každý porozuměl všemu. To neznamená, že bych vás ošidila o některé důležité informace či dovednosti, znamená to jen, že si nehraju na přehnanou odbornost, abych udělala dojem a ani na nutnost studovat u mě několik roků na to, abyste byli dobrými terapeuty a získali konečně certifikát. Vynikajícími kraniosakrálními terapeuty můžete být po dvou, třech, čtyřech víkendech. Záleží na tom, kdo to učí, jak to učí, jestli zaplňuje čas „zbytečným plnivem“, anebo učí pouze to, co k praxi skutečně budete potřebovat a samozřejmě na tom, jestli na kurzu dáváte pozor a zda pro metodu máte vlohy, což poznáte hned. Nemusíte se však bát, jen výjimky po kurzu usoudily, že to není nic pro ně. Doufám, že si předem tady přečtete můj podrobný popis kurzů, ať víte, do čeho jdete. Pokud chcete, můžete se ke mně objednat a poznat předem mě i metodu dřív, než se přihlásíte na kurz.
 8. Na kurz byste si s sebou měli vzít (toto se týká jen kurzů KST) pohodlné oblečení (legíny či tepláky a tričko), přezůvky, pevné prostěradlo (ne elastické) či ručník – cokoli, co bude pevné a bude to alespoň tak velké, že při položení na něj zahrne současně hlavu i pánev ležícího.
 9. Měli byste vědět, že případné užívání většiny léků u praktikanta nepřekáží vnímání kranioskarálního pulzu ani vnímání energií, takže nevadí. Důležité je, abyste se hlavně cítili dobře a v rovnováze v roli praktikanta. Na účinky kranisakrální terapie či působení energií nemá užívání léků žádný vliv.
 10. Pokud jste těhotná nebo handicapovaná/ý, řekněte/napište mi to předem a domluvíme se. Těhotenství není na překážku ošetření ani absolvování kurzu, práce je jemná a většinu času se u ní sedí. Jedině, pokud máte už velké bříško, tak by se vám asi těžko praktikovalo i leželo na lehátku. Z role figuranta se můžete kdykoli odhlásit, můžete na kurzu čistě jen poslouchat a praktikovat, pokud nechcete nikomu dělat figuranta.

Jsou krátké kurzy méně hodnotné než dlouhodobé výcviky? Aneb „budu rychlokvaška?“

Ti, kteří někde absolvovali dlouhodobé výcviky a neabsolvovali žádný krátkodobý, většinou tvrdí, že se nemůžete stát kvalitním kraniosakrálním terapeutem absolvováním krátkodobého kurzu, což je pochopitelné s ohledem na to, že do toho tito lidé investovali spoustu svého času a peněz a navíc jim to říkají jejich učitelé. Oni to však nemohou dobře posoudit, když nikdy před tím nebyli na krátkodobém kurzu a ani nebyli „pacientem“ absolventa krátkodobého kurzu, kterému tento třeba velmi pomohl. Já to posoudit mohu, protože jednak jsem sama byla nejprve „pacientem“ absolventky krátkodobého kurzu a ta mi nesmírně pomohla na moje zdravotní problémy a posléze jsem já sama aplikovala kraniosakrální terapii na svých klientech – s velkými úspěchy – už po absolvování prvního 4-denního kurzu u Giovanniho Conchina.

Navíc jsem po dobu několika roků v průběhu následujících 10 let, když už jsem kraniosakrální terapii vyučovala, absolvovala alespoň částečně další – i dlouhodobé výcviky kraniosakrální terapie i biodynamiky u různých učitelů a organizací, abych si rozšířila obzory, ale žádný z nich mi nedal nic nového, pouze mě informoval o tom, že z hlediska kraniosakráních dovedností byla moje účast na nich absolutně zbytečná. Jeden z nich jsem neměla trpělivost ani dokončit a po necelém půlroce jsem to zabalila, protože byl nudný a nezáživný, denně jsme dělali dokola stále totéž, jen jsme seděli s rukama na klientovi a meditovali. To bylo celé. Časový harmonogram byl dále zaplněn například spoustou bezvýznamného teoretického „plniva“ nebo mnoha dlouhými meditacemi, v lepším případě, zase na jiném kurzu KST, jsme se učili totéž, co jsem už dávno uměla od Giovanniho – rozdíl byl jen v tom, že to bylo podáváno odbornějšími výrazy, a tedy mnohem méně srozumitelnými pro nezdravotníky a také v tom, že na kurzech bylo třeba 20 i více účastníků, takže se na moje dotazy někdy ani nedostalo. Nechci být adresná ani nechci tvrdit, že všude jinde je to špatné. To vůbec ne. Mně dalo úplně nejvíc prvních 8 dní na kurzu KST u Giovanniho. Z toho čerpám dodnes. A pak samozřejmě letitá praxe v oboru.

A co se týká kvantové terapie nebo práce s energií, tak to je něco, kde stačí pochopit princip na jednovíkendovém kurzu a pak už to můžete hned bez problémů trénovat sami bez dozoru a bez instrukcí lektora, můžete s tím začít třeba sami na sobě a svých blízkých.

Ještě jsem tady chtěla zmínit, že například moje velká učitelka práce s energií, Barrbara Ann Brennan, velká světoznámá léčitelka a vědkyně NASA, která napsala knihy „Ruce světla“, „Zjevení světla“ a „Léčení světlem“, která je vynikající odbornicí, nikde na žádných dlouhých léčitelských ani terapeutických kurzech nestudovala, byla samouk, na vše si přišla sama svojí pílí a vlastními zkušenostmi, protože pro léčitelství má vlohy a je jasnozřivá. Jenže někteří studenti přesto chtějí být raději součástí nějaké velké školící organizace, která má „zvučné jméno“ a věhlas a kde se studuje několik let, vypracovávají se diplomové práce, …, aby si byli jisti 🙂 a nevadí jim, že do toho investují spoustu času a peněz. To už je věc vkusu a názoru.

Dostanu certifikát? Budu si pak moci založit živnost?

Ano, dostanete Osvědčení o absolvování daného kurzu (což je certifikát), stejně, jako skoro všude jinde. Dokonce počínaje kurzem KST I+II jej dostanete za každý další stupeň zvlášť. Po kurzu KST I+II jej však dostanete s jednou podmínkou – a tou je absolvování individuální supervize, o níž jsem zde na webu psala už na více místech. Pokud jste zdaleka, můžeme udělat supervizi na konci kurzu – těsně před vaším odjezdem domů, je však lepší nechat si to aspoň pár týdnů uležet a přijet na supervizi později. Certifikát vás ale automaticky neopravňuje k založení jakékoli živnosti – čtěte dál:

Kraniosakrální terapie je metoda, která u nás není oficiálně uznávaná jako léčebná. Nespadá tedy do zdravotnictví. Dokonce ani různé živnostenské úřady si nejsou jisty, pod jakou živnost vás mohou zařadit a zda vůbec pod nějakou. Většina kraniosakrálních terapeutů má živnost na „Masáže a regenerační metody“ (k tomu je však zapotřebí absolvovat rekvalifikační masérský kurz, anebo mít fyzioterapeutické vzdělání), někteří provozují KS-terapii na živnost volnou „Služby osobního charakteru“, ke které nepotřebujete nic, snad jen občanku a čistý trestní rejstřík. Na spoustu metod to stačí (energie, kvantovka). Léčitelé mají často volnou živnost „Poradenství…“. Na využívání kraniosakrální terapie jako své obživy je podle mě jistější mít rekvalifikaci na „Masáže a regenerační techniky“, pokud chcete mít živnost. Omlouvám se, nepíšu tady přesné znění těch živností, protože si to nepamatuju, to si musíte najít v živnostenském zákoně.

Ať půjdete studovat kraniosakrální terapii ke komukoli, do jakékoli organizace, byť by měla sebehonosnější název a nabízela sebeodbornější vzdělání, nikdo vám nedá žádný zvláštní certifikát, který by vás opravňoval k něčemu speciálnímu, jako například k získání vázané živnosti nebo oprávnění pro práci fyzioterapeuta. Jakýkoli certifikát na kraniosakrální terapii či biodynamiku, od jakékoli organizace, má v ČR (tuším i v SR) pouze informační charakter o tom, že jste tuto metodu absolvovali a tudíž je předpoklad, že ji umíte. To je vše. Ale kolik z nás má rozvěšené certifikáty po zdech své ordinace? Já ne. A nepamatuji si, že by někdy některý klient ode mne chtěl vidět nějaký certifikát nebo osvědčení. Mám je v šuplíku – pro případ. Ale pro jakékoli úřady nemá certifikát z absolvování kraniosakrální terapie vůbec žádný význam, tam od vás budou chtít v těchto případech maximálně Osvědčení o absolvování rekvalifikačního či kvalifikačního masérského kurzu.

Storno podmínky kurzů

Pokud jste uhradili plné kurzovné (či zálohu je-li uvedena u daného kurzu na e-shopu) a později se z kurzu před jeho konáním omluvíte (např. kvůli nemoci), mohu vám zaplacenou částku převést celou na jiný termín/kurz dle vašeho výběru. Omluva v takovém případě musí proběhnout nejpozději 3 dny před zahájením kurzu, jinak záloha (kurzovné) propadá. Pokud nechcete už nikdy žádný mnou nabízený kurz absolvovat a chcete vrátit peníze, pak vemte prosím na vědomí tyto podmínky: Jestliže se odhlásíte více než měsíc před začátkem kurzu, ponechám si storno poplatek 1000 Kč a zbytek vám pošlu na účet. Pokud se odhlásíte méně než měsíc před začátkem kurzu, ponechám si jako storno poplatek celou vámi uhrazenou zálohu (pokud je v e-shopu u daného kurzu uvedena) anebo plnou cenu kurzu (pokud u kurzu není uvedena záloha). V případě, že se odhlásíte z vámi původně registrovaného termínu kurzu a zálohu si u mě ponecháte „na příště“, a později si účast rozmyslíte, anebo se nového vámi vybraného termínu kurzu opět nezúčastníte, bude bohužel celá vámi uhrazená záloha (pokud je u kurzu uvedena), anebo celé kurzovné (pokud u kurzu není uvedena záloha) stornováno. Odhlášení z kurzu musí být učiněno písemně, jasně a srozumitelně (na moji emailovou adresu), a jako datum odhlášení z kurzu se bere den, kdy byla žádost o odhlášení doručena pořadateli kurzu, tedy mně. Abych mohla převést vámi uhrazenou částku na nový termín kurzu, musím obdržet vaše oznámení o neúčasti na původně objednaném kurzu nejpozději 3 dny před jeho konáním.

Více informací týkající se podmínek přihlášení do kurzu, úhrady kurzu a odhlašování z kurzu (či semináře) se dozvíte ve Všeobecných obchodních podmínkách – věnujte prosím pozornost zejména bodům III. b, V. b a VIII. – tyto body se týkají kurzů. (Naše všeobecné obchodní podmínky totiž pojednávají nejen o kurzech, ale i o prodeji zboží, které plánujeme v budoucnu nabízet na našem e-shopu.)

Ubytování v Praze pro mimopražské

Většina kurzů probíhá v Praze. Místo konání i s proklikem na mapu najdete u každého kurzu. Pokud potřebujete ubytování, doporučuji vám domluvit si je s větším přestihem, protože hotely bývají dost plné.

Po dohodě se mnou mohou max. 4 lidé přespat přímo ve školící místnosti ve vlastním spacáku na podlaze na molitanech, které tam jsou k dispozici, mám i polštářky a deky, a to za 200 Kč/osobu.

Item added to cart.
0 items -