Šamanské metody

V rámci mých šamanských schopností a bohatých zkušeností na tomto poli (čímž se živím na plný úvazek od roku 2008) nabízím: diagnostiku stavu energetického těla a čaker, vyčistění aury a čaker od negativních energií, od cizorodých jemněhmotných útvarů, které se do aury mohly dostat i v minulé inkarnaci, od astrálních parazitů (různých negativních entit) přisátých na čakry. Dále nabízím odvádění duší mrtvých lidí, práci s energií různého druhu – například energetické „léčení“, dobíjení čaker, harmonizace, kraniosakrální terapii, kvantovou terapii, ale také čištění prostor od zbloudilých duchů a jiných entit. Umím „probudit“ léčitelské schopnosti u těch, v nichž tyto schopnosti dřímou a umím zrušit různá zasvěcení a také pomoci zrušit kletbu. Pracuji nablízko i na dálku. Něco lze provést stejně dobře na dálku jako nablízko (nebo i lépe), ale ne všechno – na něco si musíte přijet osobně do mojí provozovny v Praze. Například na odblok „šamanskou cestou“ je lepší přijet osobně. Vyjímečně mohu přijet já k vám, když mi proplatíte cestovní náklady. Můžete se podívat do mých Referencí na moji práci. Také pořádám kurzy kraniosakrální terapie a práce s energií, kurzy kvantové terapie a čas od času šamanské semináře. Zabývám se celou řadou metod, v nichž využívám jednak svoje vrozené léčitelské vlohy a vnímavost k jemněhmotnému světu a druhak vědomosti a schopnosti získlané za 20 let účasti na mnohých kurzech a seminářích.

Nedělám černou magii ani jiné magické rituály. Šaman není automaticky mág. Nedělám nic bez vědomí a souhlasu všech, kterých se to týká. Jen za děti mladší 15 let zodpovídá jejich zákonný zástupce a ten musí souhlasit, a tak v jejich případě nemusí dítě nutně souhlasit. Ale také se nesmí vyloženě bránit, pokud mu mám pomoci. A také v případě, že někdo leží v nemocnici v bezvědomí a víte, že by souhlasil, tak mohu zkusit mu pomoci, ale v takovém případě se naladím napřed na jeho duši a požádám o souhlas, a pokud ho nedostanu, tak se do toho taky nepouštím.

Kdo je to šaman

Šaman je vlastně ten, který pracuje s přírodními silami a živly, ten, který harmonizuje a „léčí“ tělo i duši lidí i zvířat a současně ten, který čistí lidi i prostory od negativních energií a odvádí duchy a démony do míst, kam patří, z míst, kde škodí nebo kde už nemají být. A to buď tehdy, když ho o to sami ti duchové požádají, anebo tehdy, kdy ho požádá někdo, komu tito duchové či démoni vyloženě škodí, ať už na zdraví nebo jinak. Šaman také ruší kletby a uřknutí. Dá se říci, že šaman je takový „přírodní kouzelník“. Různí šamani mají různé metody. Podle mě by správný šaman měl mít v zásobě více různých metod, kterými by uměl pomoci, protože žádná metoda není bezvýhradně fungující za všech okolností. To je důvod, proč se nezbývám jen kraniosakrální terapií a energiemi, ačkoli to je moje hlavní činnost. Vždycky mě zajímalo širší spektrum přírodních a alternativních možností.

Šamanizmus je starý jako lidstvo samo a byl tady zřejmě odnepaměti. Kdysi toho šamani zřejmě dokázali více než dnes, to si myslím, ale nedokážu to posoudit. Když vidím šamany, kteří dnes jezdí do Evropy, například z Amazonie, tak to nejsou šamani, ale byznysmeni. O tom už obsáhle mluvil i Jarda Grünwald v TV Příznaky tranformace. Mám stejný názor. Znám jednu výjimku (možná jich je víc), šaman a léčitel Emahó a jeho ohňový tanec. To je člověk s krásnou a čistou duší.

Jak jsem se dostala k šamanizmu

V mládí jsem žila obklopena přírodou a po padesátce jsem se do podobného prostředí zase navrátila. Chodívala jsem od dětství denně do lesa a povídala jsem si se stromy a rostlinami a cítila, že mi rozumějí. Miluju les a miluju všechna zvířata. Zvířata mě odjakživa doslova fascinovala. A to zejména kočky a kočkovité šelmy. Ale v podstatě všechny živé bytosti. Nikdy bych živému tvoru neublížila (kromě molů, komárů, klíšťat a bacilů🙂) a když jím maso, tak se tomu zvířátku vždy omluvím, že umřelo pro maso, které já potřebuji pro svoji sílu a poděkuju mu a popřeju mu, aby příště mělo šťastný život. Kočky v mém životě zaplňují zvláštní místo. Život bez kočky (mám dvě) by pro mě snad ani nebyl plnohodnotný, podobně jako život bez přátel, bez lásky a bez naplňujícího poslání. Nevím, jestli to s tím souvisí, ale jedním z mých duchovních průvodců je bílá lvice. Lidé, kteří mají schopnost vidět jemnohmotný svět, mi to potvrdili. Nedivím se pak, že miluju kočky. Koneckonců jsem zrozena ve znamení lva🙂 Od dětství do dospělosti mě zajímali duchové, záhady, čarodějové a čarování, spiritistická tabulka, tarotové karty, runy, astrologie, práce s energií a intuitivní tanec a šamani a domorodé kmeny. Divoká příroda a les. Miluju taky oheň a vodu. Máma mi vždycky říkávala, že jsem vodní živel, protože mě v létě tahala z řeky kolikrát až za tmy. Vlastně jsem lev s ascendentem v raku (oheň a voda). Tolik k tomu, jak jsem od malička tíhla ke všemu šamanskému.

Možná si ale přesto kladete otázku, proč na těchto stránkách píšu o šamanizmu a nabízím šamanské semináře, kde hlavním šamanem jsem já🙂 Určitý můj způsob práce totiž nazývám šamanský jednoduše proto, že tak vypadá. A ze stovek, možná tisíců zkušeností vím, že je přínosem pro klienty. A taky pro kurzisty. Jednou, kdysi dávno, se mi stalo, že jsem ošetřovala klienta, byla jsem absolutně napojená na kosmickou energii a vnitřní ticho se záměrem klientovi pomoci. Náhle do mě vstoupila mocná síla a moje nohy začaly samy od sebe rytmicky dupat. Pak se přidala ústa foukáním a vydáváním různých zvuků a skřeků. Někdy jsem tleskla rukama a dělala různé grimasy, někdy jsem se usmívala nebo smála, jindy jsem se mračila nebo měla výraz divokého zvířete. To podle toho, jaká síla do mě vstoupila. A kupodivu to mělo svůj kladný účinek! Klientovi se ulevilo. Evidentně na něm seděl nějaký astrální parazit, kterého tyto zvuky a tyto síly vypudily. A tak jsem to dělala vždycky, když to na mě přišlo 🙂 Píšu „když to na mě přišlo“ proto, že mi to totiž NEJDE DĚLAT NA POVEL. Nebo…nejde to dělat VŽDYCKY na povel, tedy když zrovna chci já nebo když chce klient. Jediný moment, kdy do mě ty síly vstoupí VŽDYCKY, je rituální tanec na konci kurzu práce s energií a také na šamanském semináři. O rituálním tanci píšu v jednom z dalších odstavců. Jen jednou za všechny ty roky, co pořádám kurzy práce s energií minimálně pětkrát do roka, se mi stalo, že síly nepřišly ani při mém závěrečném tanečním rituálu, a to jsem se dost divila.

Tyto přírodní síly či medicíny do mě vstupovaly a vstupují automaticky, kdykoli je potřebuji, což usoudí jen ony samy, kdy je potřebuju. A mně se to moc líbí. Je to, jako bych znovu potkávala své milované staré známé ochránce a bojovníky a objala se s nimi. Takové to je, když mě ty síly prostoupí. Cítím se v té chvíli neochvějně silná, mocná a odvážná, mám pocit, že dokážu všechno a porazím jakéhokoli démona levou zadní. A taky se to tak děje. Na druhou stranu jsou momenty, kdy mě to unaví, to když se utkám s extra tučným úlovkem z temného světa. A protože si přeju zprostředkovat ty hezké pocity druhým, a taky proto, že mě to baví, proto pořádám, z času na čas, šamanské semináře.

Moje šamanské jméno je Amarhea. To jméno ke mně přišlo samo, velice zajímavým způsobem, souhrou neuvěřitelných „náhod“ a „znamení“, a to v souvislosti s knihou Kurandera, která vypráví o andské šamance. Ta kniha si mě v knihkupectví sama zavolala, a to tak, že mi celým tělem probíjela neuvěřitelně silná energie, když jsem ji tam zahlédla a vzala do ruky. A to jsem ještě vůbec netušila, že je o šamance. Sice jsem Amarhea (v tom jméně je ukrytá určitá síla, Rhea je například lví bohyně), ale v běžném životě je mi příjemnější, když mě lidé oslovují normálně „Zdeňko“.

Rituální šamanský tanec „otevírání duší“

Postupně se začalo stávat na kurzech, že jsem při rituální skupinové harmonizaci začala sama od sebe tančit a rukama čistit čakry přítomných. Prostě se mi chtělo tančit a zase do mě vstoupila ta síla. Trvalo to chviličku a náhle se uprostřed našeho kruhu rozsvítilo kosmické světlo, všichni přítomní ho vnímali a všechny nás to dojalo k slzám. Cítili jsme silný příval štěstí a radosti. Otevřely se všechny duše přítomných a bylo to překrásné. To světlo bylo iniciováno pohyby mých rukou, které vypadaly jako pohyby šamana a já jsem při nich cítila, jak namotávám energie a rozpouštím bloky všude kolem v celé skupině. Bylo to moc krásné a od té doby jsem to „vypilovala“ 🙂 a dělám tento rituální tanec jako dárek na všech kurzech práce s energií a šamanských seminářích. Lépe se mi to tančí, když mi k tomu hraje nějaká hezká hudba, která se k tomu hodí.

Účinkem je to podobné jako doping

Později jsem si nechala udělat regresi, a v ní jsem viděla, že jsem v některých minulých životech byla šamanka. Nejsilnější byl zážitek z minulého života, kdy jsem žila mezi indiány a byla jsem moc krásná šamanka a tančila jsem úplně stejně jako to dělám dnes a rukama jsem taky motala energii úplně stejně, jako to dělám dnes. Vždycky, když je nepřítel odehnán (myslím ten energetický démon například) a já dál nepotřebuji v sobě držet ty šamanské síly, okamžitě z té role vypadnu (to umím i v průběhu, jenže v průběhu to není žádoucí) a jsem zase „normální“ člověk. A kolikrát jsem potom i dost unavená, což si v průběhu rituálu vůbec neuvědomuju. Moje tělo totiž napřed prostoupí ty síly, které vyženou jakoukoli únavu. Já pak třeba podám velký energetický i fyzický výkon. Ale je to asi podobné, jako s dopingem. Běžci díky němu necítí únavu, ale po závodu můžou skolabovat. A tyto síly na mě působí jako takový můj dočasný doping ve chvíli, kdy to potřebuju já i klienti.

Pozn. Vtipné bylo, když jsem hrála ochotnické divadlo, tak první moje role v úplně první hře, kterou jsem hrála, byla břišní tanečnice (břišní tance jsem učila 10 let), druhá moje role ve druhé hře byla trempka s kytarou (trempingu jsem se v mládí věnovala a na kytaru jsem tam taky hrála) a třetí moje role byla indiánská šamanka! Ale vtipné na tom je to, že naše režisérka o mojí minulosti ani o mojí práci vůbec nic nevěděla! Zřejmě má velmi silnou intuici koho do jaké role obsadit🙂 

Nemám žádný šamanský výcvik od lidí

Nikdy jsem nebyla „v učení“ u žádného šamana a ani na žádném šamanském výcviku. Ani netuším, jestli nějaké existují. Dokonce jsem, kromě šamana Emahó, nebyla na žádném jiném šamanském semináři (kromě těch, které sama pořádám). Emahó se mi moc líbil, to bylo super jak pracoval s ohněm a tančili jsme. Každý máme hold svůj vlastní způsob. Vycvičily si mě individuálně „za chodu“ ty mocné duchovní síly, které si mě našly samy v průběhu mojí práce. Stejně – kdo k tomu nemá vlohy od pánaboha, ten může chtít být šamanem a chodit do výcviků a stejně mu to bude asi málo platné. Myslím si, že kdo o to má zájem a cítí intuitivně, že je to pro něj, ten pravděpodobně ty vlohy mít může a může mu pomoci je „rozbalit“, „aktivovat“ třeba takový šamanský seminář.

Silové zvíře a duchovní průvodci

Abych řekla pravdu, tak jsem se ani nikdy nestarala o to, jaké mám já nebo kdokoli jiný totemové či silové zvíře. Vím, že mnoho lidí tohle zajímá, já ale nevím, k čemu by mi to vlastně bylo. Stejně přijdou přesně ty síly, které se rozhodnou přijít a které zrovna potřebuju. Nepoznám o jakou sílu jde, ale to je taky jedno. Jak píšu výše, více lidí mi už řeklo, že u mě vidí tu moji světelnou lvici, ale určitě mám i anděly. Nemám zatím schopnost je vidět, ale při práci je silně vnímám a vím díky nim do detailu přesně, co mám kdy dělat rukama, prstama, hlasem, atd., aby to mělo žádoucí efekt a blahodárné účinky🙂 Kdybych měla říct, jaká zvířata kromě kočkovitých šelem mě fascinují, tak to jsou ještě orel a dravci, havran, papoušek, páv, labuť, vlk, delfín, kráva, jelen, srna, slon, žirafa, velbloud, opice a hadi. Ale vlastně všichni🙂 Mám i oblíbené stromy, ačkoli i stromy mám ráda všechny, stejně jako zvířátka. Mezi moje oblíbence patří borovice, bříza, tis, tůje, modřín, platan a javor. Ale třeba i lípa je energeticky krásná.

Duchovní průvodci nejsou nějaké moje privilegium. Každý člověk má své duchovní průvodce. Různí lidé mají různé průvodce, podle toho, jaké potřebují ke svému životu, zájmům, poslání, profesi. Myslím si, že mezi ně patří zejména andělé různých druhů a funkcí 🙂 A někteří přicházejí jen na chvíli, kvůli nějakému konkrétnímu úkolu. Já nevím, jestli ti moji průvodci, kteří mi pomáhají při očišťování a „léčení“, jsou stále při mě, nebo zda přijdou a zase odejdou. Ale i kdyby odcházeli po „práci“, tak stejně mám u sebe stále nějaké průvodce. Každý má u sebe stále minimálně jednoho duchovního průvodce, kterým je anděl strážný. A tyto průvodce můžeme i o něco požádat. Někteří lidé však mají u sebe kromě těchto pomocníků také astrální parazity, což jsou taky duchovní průvodci, avšak nevítaní a škodliví. A pokud je máme, tak právě ti se nám vnucují. Andělé nám nechávají svobodou vůli, ale astrální parazité (démoni, nízké duše mrtvých) nám vnucují svoji vůli a svoje myšlenky, takové, které se jim „hodí do krámu“, aby na nás mohli lépe a víc parazitovat a žít z naší duchovní energie, která nám pak chybí. Naštěstí to není tak častý jev. O tom píšu taky na tomto webu, ale v jiných článcích – například v článku o odvádění duší mrtvých a astráních démonů a v článku o psychospirituální krizi.

Takže jaké jsou šamanské metody?

Těch je totiž spousta, však víte, a každý šaman používá trochu jiné metody, které jsou právě jemu vlastní. Někdo používá chřestidlo, pírka ptáků, buben, ten používám také, ale zřídka. Jiný používá byliny, ty nepoužívám vůbec, pokud nepočítám Bachovy květové esence. Některý šaman používá psychotropní látky, jako například ayahuascu, kaktusy, houbičky, tabáček, a to ROZHODNĚ není můj způsob práce, naopak mi takový způsob práce připadá dost nebezpečný pro rozhození energetických těl těch, kteří to užijí nebo dokonce užívají pravidelně. Vím, jak vypadají čakry a jemná těla těch, kdo to třeba jen zkusili, ale také těch, kteří to zkouší pravidelně. Je to děs. A je to byznys těch, kteří ty rituály provádějí, ať si říká kdo chce co chce.

Moje šamanské metody jsou: Práce s energií, práce s duší a vnitřní moudrostí, jemný ODBLOK šamanskou cestou. I o kvantové terapii a i o kraniosakrální terapii se říká, že to jsou ve své podstatě šamanské metody, s čímž můžu v kostce souhlasit. Co však dělá každý správný šaman, je to, že pracuje s energií a harmonizuje a léčí tělo i duši člověka i zvířat. A používá na to různé energie. Kromě čisté kosmické energie, také energie živlů, zvířat, rostlin, ale i andělů a jiných světelných bytostí z vyšších sfér. Mnoho šamanů dělá rituální tanec. Každý šaman nepracuje se stejnými živly či zvířaty, je to individuální, podle toho, co je mu bližší, co mu lépe jde a také, co klient potřebuje.

Item added to cart.
0 items -