Jaké zázraky zmůže čerstvě vyškolený kraniosakrální terapeut z našeho kurzu KST I+II

Julie Ciemalová:

Moje milá Zdeničko, čas tak strasně letí, a jsem v jednom kole, že se s pocitem zahanbení dostávám teprve teď k napsaní svého příběhu o našem Honzíkovi pro Tvé stránky :

Chci se podělit o svůj životní příběh se všemi, kteří čtou Tvoje stránky o Kranio sakrální terapii a třeba váhají, jestli se přihlísit nebo ne. Mám čtyřletého vnoučka, který je moc a moc nemocný, Jedna z těch málo známých syndromů, kdy ani lékaři prostě neví co s tím.. ( má poruchu příjmu stravy, takže nitrožilní infuze, těžkou mentální retardaci,nemluví,horní část těla značně hypotonickou, od narození donedávna jen ležel na zádech, začátkem letošního roku ještě ani neseděl, moc nevnímal okolí), nezajímaly ho ani hračky. O KS terapii mi řekla dcera, tak jsem začala hledat na internetu.Nejvíc mě zaujalo Tvoje povídání o KS terapii a jako šťastným zázrakem jsi zrovna otevírala kurz a ještě bylo místo 🙂 Hned po prvním víkendu jsem měla jasno. Kranio sakrální terapie je tak krásná, jemná a něžná terapie – od té doby je to moje životní láska! Okamžitě jsem začala s naším Honzíkem pracovat. Nejdřív jen ty nejjednodušší hmaty, denně aspoň pár minut a stále jsem přidávala a ejhle. Začaly se dít věci: Jak šel čas, všimly jsme si, že nás více vnímá, začaly ho zajímat hračky,vnímá a zajímá se o dění kolem něj, směje se, prostě se mentálně velmi posunul. Zlepšily se i jeho pohybové možnosti. Dnes nejenže sedí sám, ale i vstává a s oporou už vydrží i chvíli stát, sem tam se podaří i nějaký ten krůček! Toto vše se událo v průběhu 2 měsíců mé kraniosakrální péče o něj v období mezi mojí účastí na kurzu KST I+II (březen 2018) a KST III (květen 2018). Je to krásný pocit a pro mne obrovská radost! Zdeničko, Tobě děkuji, že jsi mi Kranio terapii ukázala tím nejkrásnějším způsobem s pokorou a vírou ve vyšší vedení, že jsim změnila můj život a dala naději mě a mé rodině! A Vám všem : Věřte v sebe, ve své schopnosti, věřte v Boží vedení. Neváhejte se naučit tuto krásnou terapii, protože je mnoho zdravotních potíží u kterých muže pomoci.

S láskou Julie

Moje pozn. k této referenci:

Na začátku každého stupně kurzů KST se ptám účastníků, zda metodu mezi tím zkoušeli na své rodině či známých a s jakým výsledkem. Často se mezi nimi najdou podobné příběhy, jako je výše uvedená reference od Julinky. Tito lidé mají nezřídka velké úspěchy s praktikováním kraniosakrální terapie už po absolvování třeba jen 4 dní kurzu této metody!!! – podobně jako Julie. To tady prostě musím napsat – proto, že existují názory stran lidí, kteří absolvují roční nebo i víceleté studium KST, že lidé z krátkodobých kurzů KST nejsou schopni provozovat tuto metodu dobře. To však není pravda a důkazů na to mám obrovskou řadu – např. další reference od klienta mojí absolventky Mgr. Věry Kopalové. Některé kurzy jsou koncipovány komerčně, jiné s upřímným cílem naučit zájemce s metodou pracovat, přičemž délka kurzu v tom nehraje zásadní roli. Samozřejmě záleží i na vrozených schopnostech praktikanta. Každá podobná metoda není jen o metodě samotné, ale hlavně o tom, kdo ji poskytuje. Rozhodně však nejde o placebo, jak se také někteří lidé domnívají, což můžete sami posoudit z příběhu o Honzíkovi, který vůbec netušil, že ho babička ošetřuje nějakou metodou a přesto se zázračně zlepšil v bleskovém čase.

Zdeňka Ocelíková

 

Reference absolventů kurzů