O mně

Krásný den 🙂

Hned v úvodu bych ráda řekla, že už víc než 12 let přijímám klienty na ošetření (v Praze 4 nebo vyjímečně u Řevnic), a to především na Kraniosakrální terapii, působení Energií a očistu čaker (což kombinuji automaticky pro větší efekt s Kvantovou terapií), dále také Šamanský odblok = moje vylepšená varianta Kineziologie One Brain, Manuální lymfodrenáž a Bachovy esence. Energií umím působit i na dálku. Také umím očistit prostory od negativních energií a duchů a odklonit geopatogenní zóny, případně vypracovat horoskop, když znám nejen datum, ale i čas a místo narození.

Sice jsem si prošla obrovskou řadou kurzů a školení (viz seznam dole na této stránce) a mám velmi bohatou praxi v oboru a řadu zkušeností, ale 90% úspěchu spočívá stejně v tom, že mám vrozený dar léčivých rukou – to se nedá vystudovat, tak to prostě je 🙂 a také v tom, že mám cit a silnou intuici pro to co a jak mám udělat, abych pomohla.

Vzorek toho, s jakými potížemi mám největší úspěchy (nemám zkušenost s úplně všemi neduhy, které existují) si můžete přečíst v referencích, které mi napsali někteří moji klienti. Lidé mě vyhledávají nejčastěji kvůli bolestem hlavy, zad a jiným neidentifikovatelným bolestem, hormonálním poruchám (např. nepravidelná menstruace), anebo s úzkostmi či depresemi a různými nervovými a chronickými potížemi, s nimiž si klasická medicína neví rady a také lidé s částečným ochrnutím (i po mrtvici). Také děti, které se ve svém vývoji vychylují z normálu, ale vyhledávají mě i těhotné ženy, kterým pomáhá kraniosakrální terapie nebo naopak ženy, kterým se nedaří otěhotnět. A také lidé s emocionálními bloky a kvůli očistě čaker a energií či očistě prostor. Docházejí ke mně i lidé čistě kvůli relaxaci a elilminaci stresu, protože „kraniálka“ je velice příjemná. Je toho ale ještě víc, protože kraniosakrální terapii i energie lze použít v obrovské škále nejrůznějších potíží, které jsem tady zdaleka nevyjmenovala a s některými nemám zatím zkušenosti. V referencích jsou i ohlasy na moje kurzy od absolventů a ohlasy na mé působení „na dálku“.

Kromě toho pravidelně pořádám kurzy Kraniosakrální terapie a práce s energií a sem tam šamanské semináře a jiné. O tom všem píšu podrobně na tomto webu, takže si můžete přečíst např. jak probíhá sezení kraniosakrální terapie a co to je, co se naučíte na mých kurzech, kolik tam bývá účastníků, apod.

Jak vám mohu pomoci

Z mnohaleté zkušenosti s tisíci a tisíci klienty mohu říci, že umím pomoci s potížemi cca 95% klientů, kteří se na mě obrátí. Z toho v 50% případů je potřeba osobní návštěva, v 10% je lepší působit na dálku a v cca 35% případů vyjde nastejno působení „na dálku“ i osobní sezení. Málokdy však stačí 1 působení. Jednou stačí při očištění osob či prostor od negativních energií, anebo při šamanském somato-emocionálním odbloku. Ovšem v případě chronických a dalších potíží, při nichž je vhodné použít kombinaci kraniosakrální terapie a působení energií (vždy to dělám jako 2 v 1), je zpravidla potřeba více návštěv v pravidelných intervalech 2 až 3 týdny. Kolik návštěv, to se nedá předem říci, je to zcela individuální – někomu stačí 3 návštěvy, jiný musí docházet třeba půl roku do odeznění potíží. Není v tom skoro žádné pravidlo, musí se to prostě zkusit, každý reaguje jinak. Pokud nevíte, zavolejte mi nebo napište email a já vám poradím.

Jsem však raději, když klient nejprve navštíví lékaře a až teprve pak se obrátí na mě. V případě, že lékař navrhuje operaci, anebo nějakou léčbu s negativními vedlejšími účinky, je asi lepší varianta vyzkoušet nejprve alternativu – pokud teda přímo nehoří (hoří při zánětu vnitřního orgánu – např. slepého střeva, hoří při infarktu, mrtvici apod. – tam běžte okamžitě k lékaři!). Také při akutním úrazu vám nepomohu. A v případě např. rakoviny bych být vámi neriskovala a léčila bych se klasicky u odborníků západní medicíny. Alternativa může být v takovém případě jako dobrá podpůrná metoda. Na druhou stranu například – dřív než bych se začala ládovat antidepresivy, vyzkoušela bych kraniosakrální terapii a energie, anebo psychologa. Ale rozhodně si nepřeju, aby někdo kvůli svému odporu k západní medicíně zanedbal kvalitní lékařskou péči, která v akutních případech může zachránit život, což alternativní medicína zpravidla většinou neumí – k té je dobré sáhnout v případě chronických potíží či potíží, které lékař nazval neléčitelnými či nevyléčitelnými nebo hypochondrickými či psychickými. V takovýchto případech mívá alternativa někdy cenu zlata.

Můj názor na současnou situaci

Jedna z mála věcí v oblasti západní medicíny, jíž jsem vyloženě odpůrcem, je vakcína proti covidu. A to hlavně proto, že je experimentální a že je to „něčí“ bezohledný byznys. Nikdo neví, co to s lidmi udělá za pár let a už nyní je vidět, že moc nepomáhá a že může mít řadu i okamžitých, a to i vážnějších, negativních účinků. Tady bych se spíš zaměřila na vrozenou imunitu a na její posilování než na očkování. A v případě onemocnění covidem bych sáhla po lécích, které na uzdravení z covidu bezpečně fungují, ale protože to není pro „někoho“ byznys, tak se nepropagují. To je ale můj názor, můžete mít samozřejmě jiný. Jen se vždy podivuji, když ke mně přijdou klienti, kteří se dušují, jak klasické medicíně nevěří, jak nenávidí chemii a jak by prášky nikdy nebrali, proto se obrátili se svými problémy na mě, ale když se jich pak zeptám, jestli byli na vakcíně proti covidu, tak řeknou, že ano, že to je něco jiného, že chtějí už normálně žít nebo jet do zahraničí nebo jít na koncert a do hospody, anebo že se nechali naočkovat, protože všichni kolem nich jsou očkovaní. Tohle nechápu, že lidé věří mainstreamovým zaprodancům a nezjistí si jinde více informací. Aspirin nebo Ibalgin, po němž občas sáhnu i já, ten odmítají, zatímco experimentální vakcínu, o níž prakticky nikdo nic neví (dokonce často ani doktoři ne), tu si do sebe píchnout v pohodě nechají. To bych radši dala v práci výpověď nebo byla za černou ovci než bych poslechla toho, kdo by mě do toho nutil, protože v jeho zájmu určitě není moje zdraví. Natož moje děti! (Ačkoliv zrovna moje dospělé děti se nechaly dobrovolně vakcinovat proti covidu a mě mají za blázna a konspirátorku.) Nicméně jde o moje tělo a moje zdraví a když to do mě jednou píchnou, nikdy to už nevrátím. Uvidíme, co se o tom bude říkat za pár let. Ale co, tohle je věc každého jak se k tomu postaví. Já očkované klienty neodmítám, klidně si je vezmu do péče, to mi nevadí narozdíl od některých jiných terapeutů, kterým kontakt s očkovanými prý působí potíže. Svým klientům nikdy neříkám, aby neužívali léky apod., mým metodám léky ani vakcíny nepřekážejí.

Jestli se chcete o covidu a vakcíně dozvědět něco opravdu seriózního a moudrého, doporučuji Rozhovor s molekulární genetičkou MUDr. Soňou Pekovou, PhD., velice rozumnou a sympatickou vědkyní, která jako první v ČR mimo státní struktury testovala virus roku 2020, za což na ni stát zaklekl a posléze se jí omluvili. A podobný názor má mnoho vědců, kteří jsou umlčováni, jelikož někdo potřebuje, abychom byli všichni „vopíchaní“, ale určitě ne pro naše dobro.

Více o mně

Budete-li si tyto moje stránky pročítat a budu vám na některých místech připadat příliš kontroverzní, nebudu se tomu divit 🙂 Chci všemu přijít na kloub, a to zejména věcem, které nejsou prokázané, a přesto jim naprostá většina lidí bezmezně věří. A tak leccos zkoumám, ověřuji a zkouším na vlastní kůži. V tomto případě se to týká hlavně věcí duchovních. A kolikrát zjistím, že jsou věci jinak, než jak se tváří a co se o nich říká. Nelíbí se mi, když ze mě někdo dělá blbce 🙂 Je až s podivem, kolik lidí si ze strachu nebo z pohodlnosti hájí svůj život v klamu i sebeklamu. Tolik k vysvětlení některých mých názorů, s nimiž se na mém webu můžete setkat 🙂

Na fotkách jsem obojí já – i ta baculatá blondýna (aktuálně), i ta štíhlá tmavovláska (dříve) 🙂

Jsem ve své podstatě mírumilovná, empatická a tvořivá žena (i když trochu i rebelka), ale rozhodně ne éterická bytost s hlavou v oblacích a ani tzv. „sluníčkářka“🙂 Vedle svých blízkých – dětí, vnoučátek,… miluju přírodu a zvířátka, ale profesně se věnuji s láskou lidem, a to zejména dospělým (a i dětem od 4 let výše). Pomoc zvířátkům poskytuji skrze pravidelné finanční dary pro organizace na obranu zvířat, jako je například OBRAZ nebo útulky. Taky moje dvě modrooké číči mají boží život 🙂 a když přijde klient ke mně domů, tak mi pomáhají při práci předením na jeho klíně, pokud jim to dovolí 🙂

Bytostně potřebuji, aby můj život a moje profese měla hlubší smysl a pomáhala lidem i celku. Vzhledem k mnoha inkarnacím v následujích rolích se duší cítím být tak trochu indiánka, šamanka, kelt, břišní tanečnice, lesní tulačka, bojovnice za svobodu, pravdu a spravedlnost, plejáďanka, a díky mnoha inkarnacím ve starém Egyptě mám také silný vztah k některým faraonům a oné době (ale nejen kladný). Nyní však úplně nejvíc miluji svoji současnou vlast a domov a svoji současnou roli ženy, léčitelky, kamarádky a babičky. Do zahraničí jezdím vyjímečně a vždycky se mi tam stýská po české přírodě a našich lidech, a to i když jsem tam jen týden na dovolené. Mám to tak už od dětství. Nejlépe se opravdu cítím v rodné české vlasti, v nějaké zvlněné či kopcovité krajině a úplně nejlépe v lese (třeba na houbách nebo turistice) či někde u vody. Tak „napůl doma“ se cítím ještě na Slovensku, v Německu, Rakousku a Chorvatsku.

______________

Lidé mi často říkají, že mám širokou nabídku a nevědí, co si vybrat. Ve skutečnosti je to však pořád jedno a totéž = vlastně PRÁCE S ENERGIÍ. Nebo, chcete-li jiný výraz, tak LÉČITELSTVÍ, anebo ŠAMANIZMUS. Mým hlavním oborem je kraniosakrální terapie, avšak i při ní se pracuje s energií a je to vlastně léčitelská metoda, ačkoli v zahraničí je uznávaná i západní medicínou, protože je podložená vědecky a funguje hlavně na principu fluktuace mozkomíšního moku.

_______________

Další videa + Fotky + Rozhovor v TV Cesty k sobě najdete v Galerii

Jaká jsem

Jsem praktická a racionální, a přesto poslouchám především svou intuici. Pro někoho, kdo se „vznáší“, mohu být možná někdy až příliš střízlivá, snad i proto, že uznávám klasickou medicínu, ačkoli téměř vždy napřed sahám po té alternativní a často to stačí. Přesto byly v mém životě chvíle, kdy mi pomohla právě západní medicína, zatímco ta alternativní zklamala. Ale určitě jsem „pro“ zkusit přírodní léčbu než rovnou sahat k chemii nebo chirurgii. Příroda někdy dokáže zázraky. A s klasickou medicínou se nevylučuje, naopak se mohou vzájemně doplňovat. Proto přijímám i klienty, kteří užívají léky – to pro mě není překážka. Drogově závislé lidi však do ošetření nepřijímám, protože jsou vědomě sebedestruktivní.

Mám ráda přirozenost, odvahu, otevřenost, nenucený humor, pravdu a selský rozum. Nesnáším bezcitnost, bezohlednost, pokrytectví, přetvářku, manipulaci, zkostnatělost a hloupou aroganci. Vždycky jsem šla mimo hlavní proud a vyčnívala z davu (díky tomu jsem utržila v životě spoustu facek), protože stádovitost rozhodně není můj styl. A to je patrné i na mém postoji ke covidu, rouškám a k „populární“ vakcíně 🙂 Ač nemám ráda konfliktní situace, pro pravdu a spravedlnost jsem ochotna jít i do konfliktu. Taky se mi nelíbí, když někteří lidé (školitelé apod.) používají příliš cizích výrazů, kterým obyčejní lidé nerozumějí, ale protože je jim trapné to přiznat, tak ve výsledku nerozumějí řečenému. Myslím si, že ti řečníci to dělají proto, aby vypadali vzdělaněji než ostatní a záleží jim víc na sebeprezentaci než na lidech, kteří jim přišli naslouchat. Proto mluvím česky, srozumitelně a vítám na kurzu i na terapiích dotazy, které jsou k tématu. Chci, aby mi lidé rozuměli. Také nemám ráda, když někteří povyšují svoji metodu nad ostatní a dělají z ní kdovíco vznešeného nebo vědeckého, zatímco je to někdy přesně naopak. Ale mnozí jim věří, protože jsou to přece odborníci 🙂 A přitom existují lidé, kteří se vypracovali svépomocí a samostudiem a pomáhají druhým smysluplněji než někteří jiní, kteří studovali XX roků a mohou mít i několik titulů. Je to totiž hlavně o talentu, zkušenostech a vyzrálosti duše i ducha (což nesouvisí nutně s věkem a někdy ani se vzděláním). Tím rozhodně nepopírám existenci lidí, kteří jsou vzdělaní a současně moudří, talentovaní, oduševnělí i vyzrálí (ti však často bývají skromní a obyčejně lidští). Jen jsem chtěla říct, že nekladu rovnítko mezi vzdělání a umění druhým pomoci, a také, že nemám obecně ráda, když se někdo nad druhé vyvyšuje, anebo před druhými ponižuje. Mám ráda přátelské prostředí, kde se všichni cítí příjemně. Takže teď už víte, co mám a co nemám ráda 🙂

Talent, píle a reinkarnace

Víte, jsem převědčena, že talent je něco, co člověk má hlavně díky své píli a snaze v mnoha inkarnacích. Když se například naučíte dobře lyžovat a pak třeba 15 let nestojíte na lyžích, tak po 15 letech se to nemusíte učit znovu, ačkoli první jízda je váhavá, ale prostě „si jen vzpomenete“ a naskočíte do toho. A takhle jsem to měla já s kraniosakrální terapií, s prací s energiemi, ale také s břišními tanci a s tancem obecně. Můj talent má kořeny v mnoha inkarnacích, takže jsem se to v tomto životě téměř nemusela učit, šlo mi to samo. A proto je nespravedlivé říci o někom, že je rychlokvaška jen proto, že absolvoval krátký kurz. Takový člověk může být někdy (ne vždy samozřejmě) neuvěřitelně talentovaný a jde mu to tak, jako by tu práci dělal často a odedávna, protože ji prostě dělal odedávna – v jiných životech. A naopak někdo, kdo talent nemá, může dřít jako mezek a studovat i praktikovat já nevím kolik let a stejně třeba nemá výsledky. Prostě proto, že je v rámci celé existence své duše v daném oboru teprve začátečník, ačkoliv v současném životě třeba studuje daný obor spoustu let. A navíc – léčitelství přece není drill, nedá se vycvičit inteligencí, logikou ani mechanicky. Léčitelství je umění, kde je potřeba mít hlavně cit, fantazii a intuici a také lásku a nadšení k tomuto poslání. A nechat se vést vnitřním kormidelníkem a příliš nad tím nepřemýšlet, tady je hlava spíš na překážku 🙂 Ani schopnost intuice není zadarmo. Žádný talent podle mě není rozhodně zadarmo, ačkoli se to tak může jevit z pohledu člověka, který nevěří na reinkarnaci.

________________

Pokud uvažujete o tom, že byste se přihlásili na můj kurz a máte pocit, že i přes moje „sebeodhalení“ na předchozích a následujících řádcích mě chcete napřed poznat osobně, můžete se ke mně objednat na sezení – třeba na kraniosakrální terapii nebo konzultaci,…to je jedno. Uvidíte, jak si „sedneme“ 🙂

Moje cesta

Narodila jsem se v Plzni v roce 1966 ve znamení Lva s ascendentem v Raku, desátým astrologickým domem v Rybách a dalšími aspekty, kterými jsem byla předurčena především k léčitelské profesi. Do 20 let jsem žila na vesnici u Plzně a po svatbě 6 let v Brně. Pak jsme se přestěhovali do Prahy, kde manžel dostal práci. V Praze 8-Čimicích jsem strávila celých 23 roků. Od roku 2016 žiji v malé vesnici poblíž Řevnic a Karlštejna. Vystudovala jsem gymnázium, nedokončila vysokou školu z důvodu založení rodiny a stěhování na Moravu a taky proto, že jsem v dané oblasti neviděla svoji budoucnost. 15 let jsem pracovala v oblasti ekonomie a obchodu. Zkoušela jsem také podnikat v oblasti mezinárodního obchodu, ale zkrachovala jsem. V letech 2006 až 2011 jsem měla vlastní taneční a pohybovou školu Sluneční kruh, kde kromě vedení této školy jsem vedla hodiny tance a pilates. Tuto pohybovou školu jsem v roce 2012 předala dceři. Od roku 2009 působím především jako kraniosakrální terapeutka a pořadatelka-lektorka kurzů KST a práce s energií, a to hlavně v Praze. Kromě samostudií o těle a duši jsem absolvovala celou řadu odborných kurzů, konkrétně je vypisuji dole na této stránce. Níže je také video – můj rozhovor o kraniosakrální terapii v TV „Cesty k sobě“.

Díky přírodě, ve které jsem vyrůstala, a k níž mám velmi silný vztah, se mi rozvíjela intuice, vztah k vnímání energií a věcí za hranicemi běžných lidských smyslů a také vztah k duchovnu, protože jsem na svých častých toulkách lesem přemítala o svém duchovním rozvoji a rozmlouvala s duchem lesa.

Od dětství jsem prošla mnoho cest, které měly vést k harmonii a k mému poslání. Cesty byly klikaté se spoustou obtížných úseků. Málokdy vedly sluncem zalitou loukou. Častěji na nich byla spousta kamení a klád a někdy se zdálo, že překážku ani nelze zdolat. Některé úseky byly šedé, anebo temné tak, že nebylo vidět na konci žádné světlo a zdálo se, že jsou nekonečné. A někdy jsem se musela vrátit a jít jinudy, protože cesta byla slepá. Nikdy jsem se však nevzdala a nezůstala stát na místě. Pokaždé to vyžadovalo mou odvahu ke změně a skoku do neznáma, vůli, upřímnou sebereflexi a důvěru v sebe sama. A hlavně konkrétní činy namísto teoretických úvah. Já totiž nevěřím na pevně daný osud. Věřím spíš v to, že člověk sám je tvůrcem svého života svým smýšením a hlavně činy. Připouštím, že některé události jsou osudové, ale spoustu věcí můžeme ovlivnit. Na pevně daný osud věří lidé, kteří to nikam nedotáhnou a ve stáří litují toho, co mohli udělat a neudělali. Anebo si stěžují na špatný osud či geny nebo výchovu a těžké dětství. Tito lidé se sami stavějí do role oběti, žijí minulostí, vymlouvají se a čekají, že se vše zařídí nějak „samo“. Raději si nechávají věštit budoucnost, namísto toho, aby si ji sami tvořili. My lidé vždy směřujeme tam, kam směřují naše myšlenky a naše dlouhodobé vnitřní nastavení. To můžeme kdykoli vědomě změnit – my sami.

Můj život byl dříve opravdu hodně pestrý, vůbec ne snadný, ale máločeho lituji. Snad jen toho, že jsem se víckrát zbytečně vyčerpala a zdržela zachraňováním někoho, kdo ve skutečnosti nechtěl zachránit, ale chtěl jen, abych ho táhla na svých bedrech a nesla za něj odpovědnost – a já to bohužel včas neprokoukla. A tak jsem po nějaký čas nevědomě hrála roli podle pravidel někoho jiného, nikoli podle svých. Nakonec to skoro vždycky dopadlo jako házení perel sviním a já jsem se jen zbytečné vyčerpala. Ale jsem si jista, že bych dnes nebyla tam, kde jsem, kdybych mnohokrát v životě neskočila do nejistého neznáma a nepodnikla určité (možná i statečné) kroky, které mě někam posunuly, a za které jsem zpětně sama sobě vděčná. Nejednou jsem se dostala na křižovatku, ze které se zdálo, že nevede žádné východisko. Byly momenty, kdy jsem o vše přišla a kdy jsem znovu a znovu začínala od nuly – bez finančních prostředků a bez pomoci. Mnozí by to možná vzdali. Lidé často hledají důvody, proč něco nejde. Já si naopak vždy řeknu, že to MUSÍ JÍT! A hledám ZPŮSOB JAK. A co když udělám chybu?

Chybné rozhodnutí není chybou, protože chybami se člověk učí, pokud teda není „nepoučitelný“. Ti, kdo hledají důvody, proč nic nedělat a „proč něco nejde“, často říkají, že nemají sílu něco změnit. Nebo se bojí, aby neudělali chybu. Někteří chodí donekonečna na psychoterapie, kde se pokaždé vypovídají, ale pak jedou dál ve starých kolejích. Cokoli se jim stane nepříjemného – stěžují si. Hledají příčiny svých nezdarů vně, nikoli v sobě. Když už konečně udělají krok ke změně a nevyjde to hned napoprvé, řeknou: „Asi to tak mělo být.“ A vrátí se ke své pasivitě. Tuhle frázi dost nesnáším a až na vzácné momenty ji nepoužívám. Když se mi něco nepovede napoprvé, nikdy neřeknu, že to tak asi mělo být, ale VŽDY se snažím podruhé, potřetí, dokud se mi to nepodaří. Vzdám to a řeknu „že to tak asi mělo opravdu být“ teprve po mnoha pokusech. Namísto toho, abych litovala špatných věcí, které se mi staly, anebo abych je přičítala karmě (což taky lidé často dělávají), tak hledám, co si z té situace odnést, jaké ponaučení se v tom pro mě skrývá, aby se mi to už nestalo. A začnu nanovo.

Omlouvám se, pokud se v té „alibistické pasivitě“ vidíte, ale stejně tak doufám, že vás tato slova třeba právě nakopnou k potřebným statečným krokům ve vašem životě 🙂 Vím, že je to těžké, ale nese to své plody. Ale souhlasím s vámi, že je to i otázka správného načasování a intuice. Někdy je opravdu lepší nic nedělat a počkat. Ale NĚKDY, ne neustále. A tak někteří lidé raději setrvávají v nefunkčních vztazích nebo úmorném zaměstnání, které je nebaví, s tím, že to tak nějak už „doklepou“ do stáří, namísto toho, aby začali znovu a jinde. Vzdají život a své právo na štěstí. Proč? Protože mají strach.

_____________

Měla jsem 2 děti brzo za sebou, syna Honzu (1988) a dceru Šárku (1990). V roce 1993 (v necelých 27 letech) mi skončila mateřská dovolená. Od té doby až do roku 2006, kdy jsem oslavila čtyřicátiny, jsem vystřídala velké množství zaměstnavatelů a zejména kancelářských a obchodních profesí, avšak nikde jsem nebyla spokojena. Pořád jsem hledala něco víc, něco, čím bych mohla pomáhat lidem, rozvíjet své vlohy a co by mě skutečně naplňovalo. Už v roce 1998 jsem se nechala zasvětit do dvou stupňů Reiki. To byl můj první praktický krok v této oblasti. Později jsem si udělala i mistrovský stpeň reiki, abych mohla zasvěcovat druhé. Dnes už reiki nedělám. Jednak mám od pánaboha vrozený dar v rukou a kromě toho disponuji mnohem účinnějšími a efektivnějšími metodami než je reiki. Zjistila jsem, že reiki není to, zač se vydává ani není tak účinné, jak se tvrdí a zasvěcení do reiki může být někdy i nebezpečné. Ale tehdy mě to nadchlo a byl to můj první počin k budoucí úspěšné dráze léčitelky. Od mateřské jsem se také intenzivně zabývala astrologií jako samouk a vypracovávala horoskopy všem blízkým a kolegům v práci. Šlo především o astropsychologii, ta mě úplně nadchla. Snažila jsem se rozvíjet svou osobnost tak, aby se mně i lidem v mém okolí žilo lépe a radostněji, abych byla úspěšná a zdravě sebevědomá a dokázala se prosadit, jelikož jsem do té doby byla naivní, poslušná a nesobecká až k sebezničení.

Otec mě od malička vedl k tomu, že musím myslet jen na druhé a jejich pohodlí a na sebe se vůbec neohlížet, zatímco on se tím zrovna moc neřídil. Matka mě naopak vedla k tomu, abych se na druhé neohlížela vůbec a poslouchala jen její pravdu, zatímco ona se neustále pro druhé obětovala, ale mě za totéž trestala. Přesto mi paradoxně už od předškolního věku dávala sestru na zodpovědnost, protože jsem byla o trochu starší. Naše domácnost byla „Itálie“ se vším všudy a my jsme se v tom se sestrou zmítaly zleva doprava. Když se někomu něco stalo, chyba byla podle rodičů vždycky v druhých. Když se mámě něco nepovedlo, řekla například, že je to moje vina. Když se něco stalo mně, byla to podle rodičů vina mojí kamarádky nebo někoho jiného. Těmito proncipy žijí rodiče i sestra dosud. Mně ale takový přístup vždycky hrozně vadil. A tak jsem jako dítě utíkala často do lesa mezi stromy, kde mi bylo nejlíp.

Trpěla jsem často pocity viny a vzdoru vůči rodičům. A narozdíl od nich jsem hledala příčinu všeho vždycky sama v sobě, což byl opačný extrém a cítila jsem za všechno zodpovědnost. Vzala jsem si na sebe roli sebeobětovače a neustále někomu pomáhala, někoho zachraňovala a „páchala dobro“ až téměř k sebezničení. Toužila jsem zachránit každého a celou Zeměkouli 🙂 Podle toho pak vypadalo i moje manželství i některé kamarádské vztahy. Mockrát jsem na tento svůj nezdravý postoj doplatila. To všechno jsem si musela zvědomit, utřídit a pak jsem to musela a chtěla v sobě „přepsat“. A tak jsem zhruba od 28 let (kdy už jsem měla 6-letého syna a 4-letou dceru) hltala stohy psychologických příruček a seberozvojových knih o tom, jak se postavit k různým situacím a snažila se podle toho žít. Přesto jsem i později občas spadla do spasitelské role, nebylo snadné se toho zlozvyku zbavit.

Často jsem taky v životě napřed „skočila do vody“ a teprve pak se „učila plavat“, ale vždycky se mi to vyplatilo, ačkoli lehké to rozhodně nebylo. Protože jsem byla zvyklá se protloukat na vlastní pěst, nedokázala jsem nikoho nikdy požádat o pomoc a myslela jsem si, že všechno musím zvládnout sama a navíc ještě pomáhat druhým, kteří svůj život nezvládají. A přitom jsem toužila po dokonalosti. Jedna moje dlouholetá kamarádka měla názor, že lidé se nikdy nemění. Z toho jsem byla v šoku, protože zrovna u této kamarádky jsem za roky naší známosti zaznamenala obrovské změny v jejím vývoji (k lepšímu). Odvětila jsem: „Ale ano! Lidé se mění – tak, jak se vyvíjejí, a je to dokonce jeden z jejich hlavních úkolů!“ Já jsem se vždycky snažila o svůj osobnostní i duchovní rozvoj a vědomě měnila sebe i svůj život. Nic jsem nenechávala na „osudu“ nebo na náhodě.

Když přišla padesátka, usoudila jsem, že si dám konečně pohov. Nemusím být dokonalá a je to tak v pořádku 🙂 Hlavní je být v harmonii a míru sama se sebou a se svým svědomím a nedělat z ničeho velkou vědu. Dnes mám přátele, na něž se můžu spolehnout, práci svých snů, hezké bydlení v přírodě a jsem se svým životem spokojená. Konečně už nemusím nic řešit. Jsem za to sama sobě vděčná, protože bez cílevědomosti a houževnatosti by bylo všechno jinak. V poslední době nám sice život prozměnu komplikuje koronavirus a vládní opatření, to jsou ale věci, které nezměním, a tak se snažím být v tomto směru alespoň optimistou 🙂

Plnění mých snů

V roce 2006, před mými 40. narozeninami, krátce po rozvodu, jsem se konečně rozhodla zrealizovat svůj sen o pomoci lidem k celkové harmonii a přirozenému zdraví, což bylo do té doby jen mojí volnočasovou zálibou. Impulzem byl rozvod, ztráta zaměstnání, tíživá finanční situace, potřeba udržet děti na studiích a zejména silná potřeba začít úplně nový, naplňující život. Jako samoživitelka se dvěma dětmi v kulminující pubertě, samými dluhy a s nulovým kapitálem jsem se rozhodla založit si u nás na sídlišti v Praze Čimicích kurzy břišních tanců a skupinového cvičení pilates, které tehdy nikdo neznal. Blízcí mi říkali, že jsem cvok. Nikdo mi nevěřil a všichni mě od toho zrazovali. Říkali, ať jsem rozumná a najdu si nějakou „normální práci“, přece živím děti. Já však namísto toho poslechla své srdce a ono to VYŠLO!!! Byla jsem již delší dobu instruktorkou fitness (zatím však bez praxe) a vystupovala jsem nárazově na soukromých oslavách jako břišní tanečnice. V oblasti pohybových aktivit jsem si tedy byla jista, že mám co nabídnout. Musela jsem jen sebrat odvahu předstoupit před kurzistky, protože to pro mě byla naprosto nová role, z níž jsem měla velkou trému 🙂 Také jsem musela věřit, že to vyjde a bude o to zájem a lidé přijdou i na druhou lekci a koupí si kurz, protože jsem první lekce dělala zdarma jako ukázkové. Všechno jsem zvládla a zájem o moje kurzy byl obrovský! Pak jsem tyto kurzy pod svojí hlavičkou „Sluneční kruh“ rozšiřovala na další pražská sídliště a obvody a pak i mimo Prahu. Celkem to nakonec bylo na 7 místech. Díky tomu jsem se už nemusela dál trápit někde v kanceláři.

Pronajímala jsem si sály a tělocvičny ve školách, školkách, fitkách a kulturácích, všude jen na několik hodin týdně, takže jsem neměla žádnou svoji stálou provozovnu, díky čemuž jsem nepotřebovala žádný vstupní kapitál. Sehnat vhodné prostory ale nebylo vůbec snadné! Ještě dnes si vzpomínám, jak jsme s kamarádkou zpočátku chodily po Praze dům od domu a roznášely hromady podomácku vyrobených letáčků do schránek a na nástěnky 🙂 Web a cvičební pomůcky jsem si pořídila až později, když už jsem si na to vydělala. Pronájem tělocvičen a tanečních sálů jsem většinou platila měsíčně jen za realizované lekce, což byla taky obrovská výhoda. Sama jsem (kromě administrativy a koordinace celého ánsámblu) nakonec vedla 12 hodin pohybových aktivit týdně a na dalších 12 lekcí týdně jsem si vyškolila instruktorky z řad nejšikovnějších cvičenek a tanečnic z mých kurzů. Jednou z nich byla (a dodnes je) i moje dcera. Konečně jsem měla pocit, že jsem se našla. Pracovala jsem s láskou a nadšením! Mám mraky koníčků – třeba i šití, háčkování, vaření, četba, psaní, malování krajinek, taroty, astrologie, lyže, kytara, piano. Ale tanec miluji snad nejvíc (ještě vedle ezoteriky a toulek přírodou), obzvlášť ten orientální a taky latino-ameriku. Ženy se na mých kurzech stávaly Ženami a krásnými tanečnicemi. Přestávaly je bolet záda a uzdravovalo se jejich sebevědomí. Mnohé byly velice talentované a vystupovaly jsme i veřejně. Fotografie mám na www.amarhea.cz. Když mi někdo řekne, že z nuly se nedá začít a že má navíc závazky, řeknu: „Jde to. Jsem důkazem.“ Dokonce jsem dříve bývala i bojácná a stydlivá. I toho jsem se musela zbavit, když jsem chtěla jít za svými sny. Musela jsem VĚŘIT, že to zvládnu.

Samozřejmě byly i nezdary. Po dvou letech, v roce 2008, mi vyhřezly bederní ploténky, můj organizmus už dál neunesl zátěž starostí o rodinu a hlavně o její obživu, kterou jsem nesla roky sama „na bedrech“. Lékaři mi nedávali naděje, že bych mohla ještě někdy v životě pokračovat v pohybových aktivitách, do kterých jsem investovala tolik nadějí, času a energie, a které mě bavily a živily mě a moje děti. Takový verdikt byl pro mě naprosto nepřijatelný a zdrcující! Lékaři mi prostě neuměli pomoci, jejich snažení bylo zcela bezvýsledné a na operaci jsem jít nechtěla – i tady byl výsledek nejistý. A tak jsem hledala jiné řešení. A stal se ZÁZRAK!!! Nakonec mi pomohla paní, která ke mně chodila na cvičení a která, když mě viděla, nabídla mi své služby. Byla to kraniosakrální terapeutka. Díky její péči se opravdu stal zázrak. Dodnes jsem jí vděčná. V rekordním čase jsem se mohla navrátit do tělocvičny a tanečního sálu a zcela bez zdravotních potíží! Od té doby až dodnes nemám s plotýnkami žádné závažné potíže, které by mě jakkoli limitovaly!

_________________

Kraniosakrální terapii jsem toužila umět už od přelomu milénia, tedy mnohem dříve než jsem ji zažila na vlastní kůži od paní, která mi pomohla na potíže s plotýnkami. Jenže v době, kdy jsem tuto metodu na konci starého milénia objevila v nějakém časopise, mi chyběly finance i čas na studia. Tato metoda se tenkrát dala vystudovat pouze v zahraničí a já měla malé děti. Zázračné uzdravení plotýnek kraniosakrální terapií, skoro o 10 let později, pro mě bylo impulzem se do toho konečně pustit! Tehdy, v roce 2008, jsem napsala Radkovi Neškrabalovi, že bych chtěla absolvovat jeho kurz kraniosakrální osteopatie, což je v podstatě kraniosakrální terapie. Radek mi odepsal, že v tom roce neplánuje žádný kurz, což mě zklamalo. Nechtěla jsem čekat ani minutu, a tak jsem si na internetu našla jinou školu KST.

Byl to Color life s.r.o. Majitelem a lektorem byl velice zajímavý starší pán Dott. Giovanni Conchin, Ital a buddhistický láma dříve žijící 7 let v Tibetu, několik let na Sibiři jako vědec a v současné době žijící u Varnsdorfu, kde si zřídil své centrum. Tam přijímal klienty a pořádal kurzy Kraniosakrální terapie a Kauzální medicíny. Jiná organizace tyto kurzy u nás tehdy nepořádala. Nadchla jsem se pro možnost jít studovat k Giovannimu, protože jsem se v té době zajímala i o buddhismus. Duchovní prodchnutí kurzů mě lákalo a navíc jeho nový kurz KST měl začít už za dva měsíce! Okamžitě jsem se přihlásila. Jmenovalo se to Kauzální medicína, trvalo to necelé 2 roky a součástí studia byla z více než 50% kraniosakrální terapie podle lékaře Johna Upledgera a také somatoemocionální uvolnění, které ke KST patří. Vyučoval nás ještě i další metody a byl skvělý učitel! O dost později jsem se k Radkovi Neškrabalovi na kurz přece jen podívala a ještě později i na dvouletý výcvik kraniosacrální biodynamiky. Tyto kurzy mi však nedaly nic nového. To, co umím z oblasti kraniosakrální terapie, jsem se naučila od Giovanni Conchina (za prvních 8 dní čistého času) a nejvíc mi dala následná praxe, nikoli další kurzy KST, které jsem ještě dodatečně absolvovala. Proto moje kurzy KST I+II+III+PsE trvají 8 dní ČISTÉHO času. Protože to stačí. Nejdůležitější je následná praxe.

Pozn.: Zdůrazňuji ČISTÉHO času proto, že spousta organizací píše, že jejich kurzy trvají třeba rok nebo dva. Ve skutečnosti se v těchto případech ale často jedná jen o pár dní čistého času SKUTEČNÉ výuky. Zbytek času bývá mnohde zaplněn nepodstatnou teorií nebo neustálým (podle mě zbytečným) opakovaním již naučeného. Výuka navíc bývá roztažená = máte třeba 4 dny v kuse a pak několik měsíců nic a pak zase 4 dny. Proto musíte počítat čistý čas, nikoli celkovou délku kurzu počínaje prvním a konče posledním dnem. Moje dvouleté studium u Giovanniho také nezahrnovalo 2 roky čistého času, nýbrž „jen“ 16 dní čistého času, přičemž 95 % podstatných informací a dovedností jsem se naučila v prvních 8 dnech!

Kdybych však měla říct, kolik času mi ve skutečnosti zabralo naučit se kraniosakrální terapii, řekla bych, že nekonečně, protože i po 10 letech každodenní praxe kraniosakrální terapeutky a lektorky KST, stále se svými klienty i studenty přicházím na nové a nové věci v této ne zcela probádané oblasti. To však neznamená, že nebudete schopni nikomu pomoci ihned po skončení kurzu. Naopak – určitě toho budete schopni hned. Ale nesmíte tím skončit, musíte být stále otevření, pokud se této metodě chcete do budoucna věnovat.

__________________

Po skončení studia u Giovanniho v roce 2009, bylo po několik následujících let praktikování a samostudium kraniosakrální terapie prioritou před vším ostatním v mém životě. Konečně jsem se živila tím, co jsem vždy považovala za své poslání, i když začátky nebyly vůbec lehké. Už v průběhu studia na prvních kurzech KST jsem si udělala rekvalifikační masérský kurz, kurz manuální lymfodrenáže a spoustu dalších podobných kurzů u Refitu a také základy čínské medicíny a založila jsem si vázanou živnost na masáže a regenerační služby. Zpočátku jsem ještě vedla kurzy břišních tanců i pilátesu, ale postupně jsem je začala eliminovat a rušit, jelikož jsem usoudila, že do důchodu se těžko „protančím“ a nahrazovala jsem je masérskou profesí ve sportcentru YMCA. Když jsem pak odešla z YMCY a udělala jsem se sama pro sebe, přestala jsem téměř masírovat a začala jsem se věnovat téměř výhradně kraniosakrální terapii a práci s energiemi, protože moji klienti měli zájem především o KST. V létě 2010 jsem nadobro sekla s břišními tanci a asi o dva roky později jsem předala zbytky kurzů pilátesu svojí dceři, nadšené „sportsmance“ a veskrze nealternativní, zato dostatečně pragmatické a nadšené fyzioterapeutce Šárce Richterové Jeřábkové, která je dodnes provozuje na www.slunecnikruh.cz. Já si tančím už jen sama pro sebe doma, když mám chuť 🙂 Od té doby se věnuji už jen léčitelským metodám a sem tam lymfodrenážím. Za to období až dodnes jsem pomohla tisícům klientů – zpětnou vazbu od některých z nich si můžete přečíst v sekci Reference.

Na přelomu let 2011/2012 jsem opět sebrala odvahu a začala kraniosakrální terapii a práci s energií s láskou a obrovským nadšením také vyučovat, a to na základech mé, v té době už bohaté praxe a znalostí od mého učitele Giovanniho. Ten mi k mému velkému nadšení řekl, že bych tuto metodu měla vyučovat, protože k tomu mám vlohy. Udělala jsem si tedy rekvalifikační kurz „Lektor dalšího vzdělávání“, abych to měla kompletní. Postupem času se při práci léčitelky moje schopnosti víc a víc přirozeně rozvíjely. A tak se u mě začaly projevovat instinktivně i šamanské schopnosti, a to jak na mých kurzech, tak při individuální práci s klienty, což mě přímo nadchlo. Vyloženě jsem byla ve svém živlu 🙂 Tuto tendenci a touhu jsem pochopila nejen ze svého vztahu k přírodě, k léčitelství a čarování, ale hlavně když jsem si později nechala udělat regresi a viděla jsem, že jsem byla šamankou a léčitelkou v mnoha životech. To se NEZAPOMÍNÁ 🙂

Záhy nato moji kariéru na dva roky přerušily dvě nepříjemné události. První byla nevyhnutelná gynekologická operace, která mi pomohla co se fyzického zdraví týká, ale na druhou stranu byla zřejmě jedním ze spouštěčů druhé události – tedy další nepříjmené etapy mého života, a tou byla těžká psychospirituální krize. Zpočátku jsem si myslela, že jde o šamanskou iniciaci, protože jsem se něco takového dočetla v dokumentech o šamanech. Věřím, že si tím mnozí šamani prošli, ale dnes už si nemyslím, že to je iniciace a ani, že to je v pořádku. Myslím si, mimo jiné, že to byl nevyhnutelný a přirozený důsledek mojí blbosti a nevědomosti a určitých duchovních praktik, prostě „duchovní úlet“. Ten jsem si navíc zkomplikovala tím, že jsem si našla muže, který byl ve skutečnosti někým jiným než za koho se vydával, což jsem napřed nepoznala, ale když jsem se až po uši zamilovala, bylo už pozdě a úplně mě to smetlo.

Psychospirituální krize

V období, kdy jsem procházela psychospirituální krizí, jsem téměř vůbec nechodila do práce, ale protože jsem svůj psychický stav nedávala veřejně najevo a držela jsem se, nebylo to na mě znát. Uvnitř mého nitra se však odehrávala děsivá dramata, kterým jsem tehdy vůbec nerozuměla. Ve skutečnosti to bylo jedno z nejtěžších období v mém životě, i proto, že jsem na to byla úplně sama. Partnera jsem v té době neměla, moji tehdejší přátelé tomu moc nerozuměli, a moje děti těsně před tím vylétly z hnízda a měly svoje životy a svoje starosti, takže o tom, co prožívám já, víceméně ani nevěděly. Kdo to nezažil, neumí si to vůbec představit. Trvalo to od mých 46 do mých 49 let. Vůbec jsem netušila, co se se mnou děje. To jsem pochopila až mnohem později. Odborně se to prý nazývá „psychospirituální krize“, to jsem tenkrát ale nevěděla. Zpočátku se to projevovalo nádhernými pocity všeobjímající lásky a bytí a pocitu štěstí prakticky bez vnějších příčin, různými vhledy a vizemi. Později jsem začala padat do těžkých depresí a panických atak. V té době jsem se mimo jiné bláhově domnívala, že se třeba jedná o temnou noc duše vedoucí k osvícení, tak, jak to popisuje Eduard Tomáš (on si tím koneckonců taky mohl procházet). Také mě napadlo, že se může jednat o šamanské zasvěcení (čili „šamanskou nemoc“), jak to popisují šamani z celého světa. A ještě později jsem dospěla k závěru, že jsem se snad zbláznila, že snad trpím bipolární poruchou (což mi psychiatři ale vyvrátili). V tom období jsem měla různé neuvěřitelné vize (např. Ježíše Krista, který ke mně hovořil, apod.), náhlá vnuknutí a také předtuchy, které se pak do písmene plnily a taky příšerné obtěžující myšlenky, kterých jsem se nedokázala zbavit (což mi jindy nedělá žádný problém), hrozné úzkosti, panické ataky, deprese a nepřetržitý bezdůvodný pocit silného stresu a napětí. A protože to nebylo k žití a já nevěděla, jestli to vůbec někdy skončí, uvažovala jsem nakonec i o tom, že by bylo vysvobozením sáhnout si na život – to jsem si naštěstí včas rozmyslela 🙂 Mnozí šamani to tak taky mají.

Bez pomoci nejbližších přátel bych toto období těžko zvládla. Na druhou stranu jsem se skrze krizi naučila spoustu užitečných věcí, které dnes mohu využít jako pomoc svým klientům. V současné době mám rozepsanou svoji knihu „Zpověď šamanky“, kde kromě zajímavých zkušeností z praxe popisuji podrobněji i tuto krizovou životní etapu i způsob, jakým se z ní dá dostat, neboť se domnívám, že to může pomoci lidem v podobné situaci, kteří nevědí, co se s nimi děje. To se totiž může stát komukoli kdo je na duchovní cestě, nemusí to být zrovna šaman. Kdo to nezažil, neumí se do těchto lidí vžít ani při sebevětší empatii. Je to fakt děsivé, divné a nepochopitelné. Domnívám se, že k té krizi, kromě výše zmíněné operace dělohy, která je pro ženy odzemňující, přispělo i moje dlouholeté přetěžování se v práci, a to zejména v oblasti duchovní práce s energiemi, plus můj tehdejší mega spasitelský syndrom, ze kterého mě psychospirituální krize nadobro vyléčila!

Jelikož mi nikdo nedokázal pomoci, ačkoli jsem navštívila řadu léčitelů i šamanů, sáhla jsem nakonec i k antidepresivům, která mi dost pomohla, ale lékařka musela najít ta správná, protože z mnohých mi bylo ještě hůř než bez nich. Není vůbec pravda, že antidepresiva oblbují a jsou návyková či škodlivá. Není pravda ani to, že antidepresiva zastaví nějaký žádoucí proces. To je hloupost. Pokud vám je tak, jak bylo mě, a pokud se lékař obtěžuje najít pro vás ta, která vám pomohou, máte díky nim pocit ohromné úlevy, ale jinak se cítíte úplně normálně – máte běžné pocity i emoce a hlavně máte čistou hlavu a jasné myšlenky, což jsem předtím neměla hodně dlouho. Dokonce i při užívání antidepresiv člověk umí vnímat energie a smysluplně s nimi pracovat, pokud to dělal i předtím. Antidepresiva podle mých zkušeností ničemu nepřekážejí a lze je později postupně vysadit – pokud se s nimi delší dobu cítíte normálně a stabilně. Ona prostě jen zajistí dostatečnou produkci určitého hormonu (serotoninu či dopaminu či noradrenalinu – to podle typu antidepresiv), který vám chybí, neboť jste velice oslabeni a vaše tělo to samo od sebe momentálně nestíhá. Nakonec mi to pomohlo utřídit si myšlenky a změnit postoje k mnoha věcem a duchovním mýtům, v něž mnozí ještě věří, protože se píšou v knihách, které píšou ti, jenž nevědí o čem píšou, jelikož nemají vlastní zkušenosti.

No, nakonec jsem byla „osvícena“🙂, ale jinak než jsem si napřed myslela – prostě se mi došlo, že nejsem žádná spasitelka, že se nesmím přepínat, musím se energeticky řádně čistit a hlavně – už nikdy nesmím ulítávat, ale stát nohama pevně na zemi 🙂 Takovéto potíže totiž vzniknou třeba tak, že jste oslabeni, ulítáváte a temné astrální entity toho využijí a nastěhují se vám do aury a podsouvají vám vize, myšlenky a pocity, které nejsou vaše (a to nejen ošklivé, ale i krásné, abyste se jich chytli a ony vás měly v hrsti) a skrze tento jejich parazitizmus vám kradou vaši energii – doslova vás svlékají z vaší aury a vy máte čím dál méně sil a vaše tělo a mozek nestíhají regenerovat, a později přicházejí deprese a úzkosti, jelikož váš organizmus a nervový i hormonální systém jsou vyčerpané. Jenže tuto skutečnost téměř nikdo neví a podobné potíže se mylně přičítají něčemu jinému. Někteří psychoterapeuté se domnívají, že se v tomto stavu člověk setkává se svým vlastním stínem a je potřeba si tím projít. TO JE VŠAK VELKÝ OMYL! Nejedná se o vlastní stín, ale o CIZÍ PŘIVTĚLENÉ ENTITY, jenž nám podsouvají negativní myšlenky, pocity a emoce, a to i o nás samotných! Jenže naše vědecká obec s touto eventualitou nepočítá. Na takovou „diagnózu“ není naše společnost stavěná. Psychiatr dá takovému člověku diagnózu psychospirituální krize, anebo hůř – psychóza. Ve skutečnosti to je osobní setkání s oním „dolním světem“, jak se říká v šamanské mluvě, ze kterého se můžete skuečně zbláznit.

Astrální svět a entity (bytosti)

Takové nepříjemnosti často potkávají i léčitele a šamany, kteří očišťují druhé od těchto entit. Ve chvíli, kdy je očišťují, tak pokud nejsou sami v dokonalé harmonii a nemají silnou nabitou auru, lehce se tyto entity, které očistí z druhých, usadí na nic samotných, protože je z druhých očišťují většinou vlastníma rukama. A očistit sebe sama od přivtělených entit je velice obtížné, téměř nemožné. Obzvlášť když si jich nejste vědomi. Ani já jsem v té době ještě nevěděla, kde je pravda a co se se mnou děje, to vím až dnes, kdy jsem už v pohodě.

Nedivím se, že si tím procházejí mnozí šamani, protože domorodí šamani často užívají psychotropní látky, jako například ayahuascu nebo kaktusy či houbičky. Češi jdou „na pivo“, oni „na houbičky“. Důvod je stejný. Jenže alkohol je nesrovnatelně méně nebezpečný. Psychotropní rostliny způsobují po požití úlet (vychýlení) aury z těla do astrálu (pak má člověk nádherné vize a prožitky – je to podobné jako i u jiných drog), ale je to také častý důvod toho, proč se na něj v tom astrálu někdy přilepí temný astrální parazit, aniž to člověk tuší a ví oč jde. Každému se to nestane, ale mnohým ano. A mnozí se na tom stanou závislí! Já bych si s ayahuascou nikdy nezahrávala. Je méně těch, kterým to pomůže než těch, kterým to ublíží. Spousta lidí to zkouší ze zvědavosti, anebo proto, že věří, že je to duchovně posune. Ale je to VELICE NEBEZPEČNÁ HRA s drogou. Všechny drogy, ayahuascu nevyjímaje, deformují čakry, a to tak, že je velice obtížné (téměř nemožné) je opravit, trvá to dlouho a musí se to umět. Navíc i jediná zkušenost může nastartovat schizofrenii!!! Šamani, kteří to sem dovážejí, mlží a klamou, protože jim jde jen o byznys.

Člověk s přivtělenou temnou entitou (což nemusí souviset vždycky s drogama) se projevuje různě. Na někom to není znát. Ale řada lidí je buď nezvykle až extrémně ustrašených, úzkostných, depresivních nebo dokonce velmi agresivních, ačkoli běžně takoví nebývali. Mohou také trpět sociální fóbií nebo jinými typy fóbií či obsedantně-kompulzivní poruchou nebo sebepoškozováním. Někteří mají „jen“ hlavu v oblacích a říkají divné či zvláštní věci, jakoby komunikovali s neviditelnými bytostmi nebo s vyššími sférami (někteří mi tvrdí, že dostávají nějaké poselství apod.) – to ale není pravda, není to pravé, je to pouze imitace, iluze! JÁ SAMA JSEM SI TÍM VŠÍM PROŠLA, a tak vím, o čem mluvím! Tito lidé jsou úmyslně klamáni těmi entitami, jenže bohužel se to těm lidem nedá vymluvit, protože někdy je ten podivný stav bytí opravdu krásný a přesvědčivý. Jenže je totálně nezdravý a brzdí zdravý vývoj duše, která je takto opanovaná. Je lepší používat zdravý selský rozum a stát pevně nohama na zemi než se nechat unést pozlátkem a upsat tak svou duši čertu.

Bohužel je to tak opojné, že tito lidé v naprosté většině případů nevěří těm, kteří je od toho zrazují, hádají se, domnívají se, že mají nějakou superschopnost vnímat boha, anděly, světlo, apod. Nakonec se kvůli tomu na své blízké naštvou a rozcházejí se s nimi. Lítají si hlavou v astrálu, přesvědčeni, že ten jejich „zvláštní“ duchovní svět je pravý a je to přesně to, co hledali. Navíc tito ulítlí lidé působí tak přesvědčivě (jelikož tomu sami věří), že jim spousta lidí, kteří s tím nemají žádné zkušenosti, věří, a to dokonce i třeba to, že jsou osvícení nebo duchovně nadřazení (pasují se kolikrát do rolí duchovních učitelů), naslouchají jejich blábolům a jdou pak v jejich šlépějích, což je svádí také na scestí. Je toho plný internet. Věřte mi, že jakýkoli stav, který není normální a přirozený, je nezdravý. Ať už je krásný, anebo děsivý.

Já patřím spíš mezi výjimky, jež díkybohu nakonec uvěřily svým blízkým, kteří mi říkali, že se mnou asi není všechno v pořádku, když jim vyprávím o svých zvláštních duchovních zážitcích a poselstvích a energiích, které kdovíodkud dostávám. Jenže jiní duchovní hledající hltali každé mé slovo a vzhlíželi ke mně jako k osvícenému guruovi. Dnes se za to zpětně stydím a jsem vděčná těm, kteří stáli nohama na zemi a snažili se mě usměrnit. Jenže i já, podobně jako většina stejně postižených lidí, jsem po nějakém čase spadla do těžkých depresí, panických úzkostí a hrůzných vizí – přesně opačných než ty krásné předtím. Ve skutečnosti ta hrůza byl dar, díky kterému jsem se definitivně probrala ze sna. Často ta první etapa, kdy člověk cítí všeobjímající lásku a vznáší se kdovíkde, končí úzkostmi a těžkými depresemi, anebo se s nimi střídá. Člověk se dostane do opačného pólu, a to je přesně úmysl démonických sil, které to všechno zinscenovaly. Někdo se od určité doby vznáší mimo realitu na růžovém obláčku už celoživotně, což taky není žádná výhra. Jiní mezitím spáchají sebevraždu nebo skončí v blázinci nebo alespoň na antidepresivech. Dokud se však lidé nacházejí v té krásné fázi, hádají se do krve, že to je pořádku a většinou nevěří ani svým blízkým, že to v pořádku není.

Kdybych si tím nebyla prošla, nejspíš bych se na tohle všechno dívala úplně jinak než teď. A to jsem naštěstí ještě nenalítla nějakému lidskému podvodnému guruovi, kterých taky po světě běhá dost a taky jsou velice přesvědčiví. Jde o duchovní podvodníky, kteří klamou druhé naprosto vědomě, proto, aby s nimi mohli manipulovat – sexuálně nebo finančně je zneužívat pod rouškou posvátnosti jejich praktik. Rozhodně je lepší a mnohem bezpečnější, pokud jste na duchovní cestě, jít INDIVIDUÁLNĚ (ne stádovitě) a namísto nějakého gurua, raději naslouchat svému svědomí a normálním moudrým lidem a používat zdravý rozum. Manipulace s lidskou důvěřivostí, anebo naopak s línou přízemní lidskou myslí, hýbe bohužel světem. Málokdo má „koule“ oddělit se od davu a udělat si vlastní názor, natož vyjít s ním „ven“.

Z psychospirituální krize lze vystoupit – skrze používání zdravého rozumu, s nohama na zemi, úplného vynechání duchovních praktik i myšlenek včetně meditací a zaměstnáním se něčím užitečným nebo příjemným (ale ne duchovním). Duchovní či duševní krizi NELZE SPRAVIT DUCHOVNÍMI METODAMI, ale právě naopak – ÚPLNÝM VYNECHÁNÍM DUCHOVNA!!! A to na delší čas – minimálně do doby, než se ustabilníte opět v normální realitě. A i pak se musíte hlídat, abyste do toho opět nespadli a neměli recidivu. Napřed musí člověk být pevně ukotven ve svém těle i v běžné realitě (včetně hmotného zabezpečení), a pak se může zabývat duchovnem (a to ještě jen se zdravou mírou), nikoli naopak.

____________________

Pokud nevíte, o čem tady vykládám a nechápete, o jaké entity se jedná, tak vedle našeho fyzického světa, existuje ještě očima neviditelný astrální svět, který se s tím fyzickým prolíná. V tom astrálním světě existuje spousta bytostí, a to v různých jeho vrstvách a tyto bytosti nás vidí a vnímají i naše myšlenky a úmysly. V těch nízkých vrstvách pobývají démonické zlomyslné a mazané bytosti jako astrální paraziti nebo zkažené duše mrtvých lidí, které se nám podbízejí různými způsoby, aby na nás mohli parazitovat a škodit – mohou být i velmi nebezpečné. Ve vysokých vrstvách astrálního světa se vyskytují například andělé, kteří se lidem nikdy nevnucují ani se nepodbízejí hezkými vizemi, ale promlouvají k nám většinou formou intuice. Všichni lidé mají při sobě andělské bytosti, které nás chrání a pomáhají nám, když se snažíme o něco konstruktivního, přitom ale respektují naši svobodnou vůli – i ve věcech, které se jim nemusejí zrovna líbit.

Zatímco někteří lidé mají – nikoli „při sobě“, ale „přímo ve své auře“ – temné entity z nízkého astrálu, které s ním psychicky manipulují, jsou přímo přisáté na jeho čakrách a kradou mu životní energii. Tyto bytosti se podbízejí a nabádají nás k destruktivnímu nebo sebedestruktivnímu chování, jelikož ony se takovými energiemi živí a díky nim sílí. Není však potřeba se jich bát. Naopak – náš strach z nich je doslova k nám přitahuje! Pokud jste víceméně zdraví, žijete harmonickým způsobem života, nemáte žádné nezdravé závislosti ani zlé či jinak destruktivní úmysly ani nepracujete s energií jako léčitel, šaman, mág nebo čarodějnice, tak vás temné entity míjejí velkým, obloukem, protože je nezajímáte. Zajímají je lidé, kteří jsou destruktivní, sebedestruktivní, oslabení a lidé pracující s energiemi a vyhánějící zlé entity. A také ti, kteří je přímo vzývají.

(Možná si teď říkáte „Ta ženská o sobě říká, že je racionální a střízlivá a pak nám tady vykládá takové pohádky 🙂 To se ale nevylučuje. Věřte mi, že spousta lidí astrální bytosti vnímá – ať už pocitem, hmatem (já) a někdo je dokonce vidí. Lidé, kteří dobře ovládají automatickou kresbu a diagnostiku aury, je dokáží v auře zakreslit, a to i detailně! A odkud by se asi braly nechtěné dotěrné myšlenky, které se neztotožňují s naším názorem, takže logicky nemohou být naše?)

Nesmíte si ale představovat člověka „posedlého“ nějakou entitou jako její „oběť“. Tak se to nedá říci. Jednak nám tyto bytosti nejsou nadřazené, naopak duchovně jsme my nadřazeni jim! A navíc – naprostá většina lidí si za to může sama svým jednáním a svým způsobem uvažování. Například drogově závislí, alkoholici a hlavně lidé se zkaženým charakterem jsou jako mucholapky pro astrální parazity právě proto, že mají zkažený charakter, nezdravou závislost nebo úchylku. Jakmile se například alkoholik vyléčí z alkoholizmu a posílí si auru, parazit ho často i sám opustí, protože pro něj přestane být zajímavý. Potíž je v tom, že když má alkoholik (apod.) na sobě parazita, tak ten parazit ho nabádá k pití, proto je tak těžké přestat. Tyto entity se drží na určitých energiích, které souvisí s určitým negativním způsobem myšlení a jednání, do něhož spadá například i duchovní ego a závislost na některých duchovních praktikách (například kyvadlo). Zákeřné je, že se mohou držet i na podvědomých vzpomínkách, jichž si člověk není vědom. Například, když člověk zažije nějaké velké trauma, třeba v dětství, může se na něm usadit parazit a může se na něm udržet díky energii, která z toho zážitku zůstala v podvědomí, a to třeba i celý život. Parazit může takovému člověku způsobovat nevysvětlitelné úzkosti a fóbie – to je však velice vzácný případ, ale ve své praxi jsem se s tím už setkala několikrát. Když parazita odstraníme a pročistíme (odblokujeme) podvědomí, tito lidé pocítí úlevu, jakou si třeba od dětství nepamatují. Protože parazit pozná naše touhy i myšlenky, tak když se mu podaří vloudit se k duchovně založenému člověku, podsouvá mu zážitky, vize a „rádobyvhledy“, které toho člověka nadchnou a kterým věří, že jsou pravé, aby ho lapili a mohli vysávat. Jsou mistři imitace.

Paraziti, jimiž mohou být i temné duše mrtvých lidí, si rádi sedají také na lidi, do jejichž profese spadá likvidace temných entit. O tom jsem se už zmiňovala. Já jsem například na astrální parazity po všech těch zážitcích a eskapádách tak vycvičená, že okamžitě poznám, když si na mě něco „sedne“. Nemělo by se mi to stávat, ale ani já se nedokážu za všech okolností udržet v takové harmonii, abych měla pro ně nepropustnou auru, takže vyjímečně se mi to stane. Jsem pak nepochopitelně nervózní a po těle mi jezdí divná energie, která mi krade sílu. Také mi přicházejí do hlavy nechtěné nepříjemné a divné, většinou negativní myšlenky, o nichž vím že nemohou být moje. A rozbolí mě hlava. Samozřejmě se pak od těch entit očistím – to však není vždycky úplně snadné.

K lidem, kteří nejsou charakterově zlí nebo na něčem nezdravě závislí, se po očištění většinou už pak nevracejí. K těm, kteří pokračují ve starých špatných kolejích, k těm se buď vracejí, a to brzy po očištění, anebo z nich vůbec nejdou sundat. Takový člověk se musí jedině změnit. Řada léčitelů dělá tu chybu, že od nich očišťují své klienty, ale když na ně někteří přeskočí, nejsou si toho vědomi. A tak mohou ve své auře postupem času hostit celou armádu takových entit. Člověk postupně slábne, trpí čím dál větší únavou a může se mu dokonce měnit osobnost. Vícekrát jsem se setkala s lidmi, na které přeskočil duch nebo astrální parazit z nějakého léčitele, který je léčil, anebo dokonce z jejich učitele reiki při zasvěcování. Tito lidé pak mají díy tomu dlouhodobé (a někdy i trvalé) duševní potíže a nevědí proč. A proto si lidé musejí léčitele i reiki učitele pečlivě vybírat. A léčitelé se zase musejí udržovat v energetické čistotě a musejí si být těchto nástrah vědomi.

Je rozdíl mezi astrálními parazity (můžeme říci démonickými bytostmi), kteří se nechávají hostit na lidech, jenž buď nemají čisté úmysly, anebo jsou sebedestruktivní či závislí na drogách a snaží se je neustále svádět na špatnou cestu a udržovat je na ní, protože pracují pro temnotu, a mezi zbloudilými duchy (třeba zlomyslnými), kteří hledají jen přísun energie sami pro sebe – pro svojí astrální existenci, anebo hledají senzibilní jedince (ty bezpečně poznají), kteří by je mohli odvést na druhý břeh a přivtělí se právě proto k nim.

Díky tomu, že jsem si tím vším prošla na vlastní kůži a důkladně jsem to prozkoumala, přišla jsem na řadu zákonitostí s tím spojených. Například s astrálními parazity se musí rázně zatočit. Je bláhové myslet si, že se vám podaří odvést temnou entitu do světla. Ona tam jednoduše nepůjde, protože nějaké světlo ji vůbec nezajímá. Tmavá oblaka negativní energie v auře někdy lze rozpustit ve světle, ale bytosti ne. Lepší je poslat entitu prostě pryč. Ať si jde kam chce. Stejně se většinou vrátí tam, odkud původně přišla. Stejně tak je slabé a většinou neúčinné čistit prostory od temných duchů vykuřováním šalvějí nebo rozsypáváním soli či modlitbami. Někdy díky tomu dokonce útoky duchů naopak nabývají na intenzitě.

Něco úplně jiného jsou duchové hodných mrvých lidí, kteří zůstali buď při někom ze svých blízkých i po své smrti, anebo někde bloudí v nějakém domě například. S těmi je potřeba se láskyplně rozloučit, pomodlit se za ně a poslat je do světla, vytvořit jim světelný sloup do nebe. Většinou tam ochotně jdou a mile poděkují, třeba pohlazením.

Co se však těch temných sil a entit týká, ony samo o sobě toho moc proti nám nezmůžou. Mnohem horší je zlo ve skutečně zlých lidech. Obzvlášť nebezpeční jsou lidé na vysoké duchovní úrovni, kteří jsou zkažení a zlí. Tito lidé mají velkou duchovní moc a často také velké osobní kouzlo a mohou ledaskoho obalamutit. Tito zaprodanci pekla používají temné síly vědomě k páchání těch nejhorších činů, které mohou mít dokonce i globální charakter! Pod rouškou konání dobra, páchají nehorší zlo. Samozřejmě, že se jim to jednou vrátí. Horší ale je, co se stane mezi tím – než se jim to vrátí. Jsou jako vlci v rouše beránčím a mnoho lidí jim věří. Říká se, že nejhorší je lidská hloupost. Ano, pokud hloupí nebo naivní lidé uvěří lidem, kteří nejsou vůbec hloupí, ale zato mají zlé úmysly a navíc charizma a dar přesvědčivosti. A tito hloupí lidé se pak nechají zblbnout. V takových případech není namístě být na ně jen hodný, laskavý a schovívaný, jak si mnozí duchovně hledající myslí. Takže temné síly nám dokážou ublížit především ve spojení se zlem ve zlých lidech. A to především, když nejsme bdělí, nepoužíváme vlastní mozek a jsme příliš důvěřiví tam, kde to není namístě.

Konec příběhu a současnost

Když jsem se po dvou letech (v roce 2015) vrátila naplno ke své profesi, už zase jako „normální“ zdravý člověk 🙂, připojila jsem ke svému „léčitelskému“ repertoáru ještě kineziologii One Brain, se kterou mám dobré výsledky, psychicko-energetické odbloky šamanskou cestou (moje vlastní osvědčená metoda), Bachovy esence a hlavně kvantovou terapii, která mě přímo nadchla, protože se dá fantasticky propojit se všemi metodami a funguje někdy až zázračně a dá se s ní výborně pracovat i na dálku. Práce je pro mě koníčkem a nepřeháním to, aby to tak i zůstalo 🙂

V roce 2016 jsem se přestěhovala z Prahy do malé vesničky pod Brdy poblíž Karlštejna, kde je nádherně. Do práce za svými klienty dojíždím většinou do Prahy. Někteří klienti mě nepoznávají, protože jsem se vrátila k blond vlasům, které jsem nosívala v mládí, a proto, že jsem v posledních letech hodně přibrala. Ale jsem to opravdu pořád já 🙂

Rok 2016 byl rokem převratů v mém životě. Kromě přestěhování, oslavení zlomové 50-tky a změny image (zčásti chtěné a zčásti nechtěné), se v tom roce vdala dcera, oženil syn a narodila se moje první vnučka. Také jsem plavala celý týden s divoce žijícími delfíny v Rudém moři, a to byly nezapomenutelné zážitky! Dnes jsem mimo jiné šťastnou babičkou 3 vnoučátek. Kromě toho mám dvě úžasné chlupaté mňoukací přítelkyně. Mám vše, co jsem si kdy přála. Ačkoli – mám ještě jedno osobní a jedno neosobní přání, která vám však neprozradím 🙂 A musím dodat, že v současné covidové době nejsem vůbec spokojená s tím, jak nám naše vláda zavírá okresy, živnosti, nařizuje náhubky a šťourá v nose dětem špejlemi 🙁

Moje vzdělání a certifikáty

Mám vrozené léčitelské schopnosti, nejvíce mě naučil sám život a dlouholetá praxe s klienty, ale vzhledem k profesní důvěryhodnosti níže uvádím dokončená studia a kurzy v průběhu let 1984 až 2020.

Další absolvovaná studia – kurzy a výcviky:

Samostudium