Kauzální medicína

Kauzální medicína Kauzální medicínu jsem vystudovala u Dr. Giovanniho Conchina. Je to jeden ze základních stavebních kamenů, na nichž jsem později stavěla a z nichž při své práci čerpám inspiraci, protože se v praxi i v životě ukázaly jako smysluplné.

Jedná se o původní název pro ucelený studijní program Dr. Conchina. Vypracoval jej na základě svého mnohaletého výzkumu a praxe v oboru fyziky, východní i západní medicíny, kraniosakrální terapie a buddhismu. Dr. Conchin, nar. 1940 v Itálii, mnoho let svého života strávil studiem a prací v USA, na Sibiři, v Tibetu, v České republice a jinde. Jeho práce je pokračováním výzkumů Dr. Stilla, Dr. Sutherlanda a Dr. Upledgera. Studijní program kauzální medicíny, který vyučuje a přednáší, je zaměřen především na výuku kraniosakrální terapie podle neurochirurga Dr. Johna Upledgera, otce této terapie a objevitele kraniosakrálního rytmu, u kterého Dr. Conchin kraniosakrální terapii studoval, dále na výuku somatoemocionálního uvolnění, které vyvinul a zdokonalil a na duchovní vzdělávání, buddhismus, reiki a také havajský způsob léčení. Pevným bodem práce Dr. Conchina je mysl, která vytváří přičinu (kauzalitu) pro vznik utrpení a bolesti, ale také radosti a harmonie. Však si vzpomeňte na přísloví „Veselá mysl půl zdraví“ či „Víra tvá tě uzdraví“!

Kauzální medicína se tedy zabývá prvotními příčinami potíží a nemocí. Čím dál víc lidí dnes už ví, že západní medicína se naopak zabývá pouze následky nemocí. Jako příklad tohoto přístupu mohu uvést následující vtip:

Jede novopečený řidič autem a po chvíli začne blikat červená kontrolka. Rozčílí se, vezme kladivo a rozmlátí kontrolku. Spokojen, že se mu podařilo vyřešit problém, pokračuje dál v jízdě. Po několika kilometrech se však auto nečekaně zastaví a už se nedá nastartovat. Řidič se nad tím opět rozčiluje. Nedojde mu, že měl odstranit příčinu blikání kontrolky a mohl tak předejít následným potížím.